Shtetet e Bashkuara të Amerikës i bënë thirrje Kosovës dhe Serbisë të arrijnë sa më shpejt një marrëveshje përfundimtare. Përmes…
Kryetarët e gjashtë komunave me shumicë serbe në Kosovë, të cilat gjenden në anën jugore të lumit Ibër, përmes një…
Kryeministri Ramush Haradinaj për nder të festës së 28 Nëntorit u ka dërguar nga një ëmbëlsirë policëve në detyrë. “Sot,…
Kosova duhet të heqë doganat, por edhe Serbia duhet të mos e pengojë Kosovën në përpjekjet e saj, edhe pse…
Mesazh përbashkimi në ditën e 106 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë ka përcjellë edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Në…
Karabinierët kanë mundur të prangosin një shqiptar i konsideruar si tregtari më i madh i drogave të forta në Viterbo…
Kryetarët e komunave të Mitrovicës së Veriut, Leposaviqit, Zubin Potokut dhe Zveçanit, të banuara me shumicë serbe, dhanë dorëheqje nga…
Kryeparlamentari Kadri Veseli ka thënë se Dita e Sigurisë së Kosovës këtë vit është më e veçantë, pasi që së…
deja e presidentit të Kosovës Hashim  Thaçi për korrigjim të kufijve me Serbinë ka shkaktuar qartazi një përplasje mes tij…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim zëvendësndihmës Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jonathan Parish. Sipas njoftimit, Haradinaj…
Krahas atmosferës së festave të Nëntorit, në kryeqytet ndjehet edhe atmosfera e derbit mes Partizanit dhe Tiranës, që do të…
Kanë dhënë dorëheqje të katër kryetarët e komunave veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe. Dorëheqjet vijnë pas rritjes…

Lajmet e fundit

Universiteti i Gjirokastrës distancohet nga Panajot Barka

Politikë

Universiteti i Gjirokastrës distancohet nga Panajot Barka

Universiteti i Gjirokastrës në një deklaratë për mediat ka reaguar pas ndalimit të pedagogut   Panajot Barka dy ditë më parë në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës, pasi iu gjetën...

Kulturë

Morena Taraku dhe Sabri Fejzullahu finalizojnë duetin “Dashuri”

Ka kohë që është paralajmëruar një duet mes Sabri Fejzullahut dhe Morena Tarakut. Morena Taraku përmes një statusi që sapo ka publikuar në InstaStory, ka bërë të ditur që ky projekt...

​Karikatura e Ditës: Shaqiri e bombardon autobusin e Man Unitedit

Sport

​Karikatura e Ditës: Shaqiri e bombardon autobusin e Man Unitedit

Protagonist i Karikaturës së Ditës të Goal.com për ditën e hënë është mesfushori me orgjinë shqiptare i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, për paraqitjen që bëri në derbin e djeshëm kundër Manchester...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!