Komandanti i KFOR-it, Salvatore Cuoci, në një intervistë për mediat serbe ka thënë se institucionet e Kosovës e kanë marrë…
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka ironizuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, duke thënë se vetëm për t’i…
​Një nga mediat politike më të njohura në Evropë, “Politico”, i ka kushtuar në numrin e saj të radhës, me…
Ndryshimi i negociuar i kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, është në pajtim me të drejtën ndërkombëtare dhe se një veprim…
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka shfrytëzuar vizitën në Kosovë për të shpërndarë mesazhe të rrejshme, duke falsifikuar edhe historinë…
Senatori amerikan, Ron Johnson, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se zgjidhja e problemeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë…
Ishte vërtet kaq afër zgjidhja? Përse u fol kaq shumë për një ujdi të afërt Kosovë-Serbi, për shkëmbim territoresh? Kur…
Nga Hilmi GASHI  Dhuna deri në genocid dhe reprezaljet deri në spastrim etnik të kryera nga Serbia ndaj shqiptarëve etnikë…
Serbia nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës, por as nuk do të nxisë luftë e konflikt në Kosovë, ishin…
Historiani i njohur Jahja Drançolli ka ngre një paralele në mes të vizitës së sotme të presidentit serb Aleksandar Vuçiq…

Lajmet e fundit

Ambasadorja në OKB: SHBA mbështet Kosovën

Bota Shqiptare

Ambasadorja në OKB: SHBA mbështet Kosovën

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara ka rikonfirmuar mbështetjen e pakursyer ndaj Kosovës. Nikki Haley tha se pozicioni amerikan për Kosovën nuk ka ndryshuar...

Ze Maria: Duam 6 pikë me Partizanin dhe Skënderbeun

Sport

Ze Maria: Duam 6 pikë me Partizanin dhe Skënderbeun

Tirana do të luajë një ndeshje tepër të vështirë ditën e nesërme përballë kampionëve në fuqi të Skënderbeut. Ndërsa sot për mediat ka folur edhe tekniku brazilian i Tiranës, Ze...

VIDEO/ Shikoni se si përfundojnë bagazhet tuaja në aeroport

Globi

VIDEO/ Shikoni se si përfundojnë bagazhet tuaja në aeroport

Një pasagjer është tronditur kur pas sesi përfundonin bagazhet e tij. Ai ka filmuar momentin kur punonjësit në aeroportin e Manchester hidhin valixhet në rimorko pa u kujdesur fare për...