Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se ia ka bërë me dije kancelarit austriak Sebastian Kurz se çështja e shkëmbimit…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të vazhdojnë dialogun këtë javë në Bruksel, merr…
Organizuar nga Shoqata “Skënderbeu”, me rastin e festës së pavarësisë së Shqipërisë, do të nisë edicioni i 12-të i Muajit…
Qeveria e Kosovës ka rritur taksën në importe për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. 10 për…
Sipas të dhënave statistikore, nga 169 komuna të Serbisë, më 2017, ka pasur rritje të popullsisë vetëm në Novi Pazar,…
Gjermania dhe Austria kanë qëndrime diametralisht të kundërta për idenë e korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Kancelarët nga…
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim drejtoreshën për Evropën në Ministrinë për Evropën dhe…
Ish-ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias pas shkarkimit rrezikon akoma edhe më shumë për shkak të marrëveshjes për kufirin…
Gazeta greke “Kathimerini” ka publikuar pamjet e vrasjes së John Macris, bosit australian të mafies që jetonte në Greqi, i…
Beograd, 6 nëntor – Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, deklaroi se Serbia nuk do t’i parashtrojë notë proteste…
Historia të mbetet histori! Kancelari austriak, Sebastian Kurz që ndodhet për vizitë në Ballkan bën thirrje në Beograd për lënien…
Emrat e karateistëve kosovarë janë paraqitur në listën e pjesëmarrësve të kampionatit botëror të karatesë, që të martën (sot) nis…

Lajmet e fundit

Gruevski në Hungari përmes Tiranës? Policia e Shtetit nis verifikimet

Aktualitet

Gruevski në Hungari përmes Tiranës? Policia e Shtetit nis verifikimet

Policia e Shtetit ka nisur verifikimet në dy pikat kufitare Rinas dhe Qafë Thanë, pas lajmit se Gruevski ka kaluar në Hungari përmes Shqipërisë.Burime konfirmojnë se do kontrollohen listat e...

Kryebashkiaku i Durrësit ka pasur komunikim me bandën e Avdylajve

Politikë

Kryebashkiaku i Durrësit ka pasur komunikim me bandën e Avdylajve

"Prokuroria e Krimeve të Rënda duhet të kishte arrestuar brenda ditës, uzurpatorin e bashkisë së Durrësit, Vangjudh Dakon, jo vetëm prej dëshmisë publike së Avdylajt, por se lënia e Dakos...

Vrasja e Ferracakut, shoqërohet Mustafa Lici

Aktualitet

Vrasja e Ferracakut, shoqërohet Mustafa Lici

Një ditë pas vrasjes së Fatos Ferracakut policia e Shkodrës ka shoqëruar Mustafa Licin, anëtar i këshillit bashkiak të Shkodrës Shoqërimi i tij është bërë në orët e para të mëngjesit.

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!