Ish- presidenti i SHBA-së, Bill Clinton sot po feston ditëlindjen e 72-të. “Miqtë e Amerikës”, shoqatë kjo në Kosovë, ka…
Kreu i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, ka habitur paraditen e sotme me deklaratat e tij për luftë në Kosovë.…
Opinionisti Sali Rexhaj, ish shok universiteti i presidentit aktual të Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në facebook, ka treguar…
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Ish-Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara,…
Gruaja e Oliver Ivanoviq i ka thënë se lidhur me hetimet për vrasjen e burrit të saj, është në kontakte…
Pas dhënies së rekomandimit pozitiv nga Komisioni Evropian (KE), më 29 gusht të këtij viti procesi për vizat e Kosovës…
Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i ka kundërshtuar idetë për ndryshim të kufijve dhe shkëmbim të popullatës në Ballkan, duke…
Si çdo shtet sovran, edhe Kosova ka të drejtë t’i ketë forcat e saj të armatosura dhe për këtë, Shtetet…
Brigada “Hasan Prishtina” ishte dëgjuar për herë të parë vetëm në vitin 2016. Por numri i madh i veteranëve mashtrues…
Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka deklaruar se marrëveshja Kosovë-Serbi duhet të vijë nga vetë partitë politike. Delawie përmes…
Pas takimit të zhvilluar mes kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviq dhe kancelares gjermane Angela Merkel, është thënë se…
Këshilltari politik i kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj dhe mbajtësi i dosjes për persona të zhdukur, Jahja Lluka ka vizituar…

Lajmet e fundit

Arratisje nga Erdogan: Jeta në hije e të përndjekurve gylenistë në Tiranë

Aktualitet

Arratisje nga Erdogan: Jeta në hije e të përndjekurve gylenistë në Tiranë

Një mëngjes në fund të gushtit 2016, ende pa gdhirë, Esin dhe Hüseyin Sakınmaz mbushën makinën me ushqime të gatshme në shtëpinë e tyre në Stamboll dhe u nisën drejt...

Vuçiç mbledh Këshillin e Sigurimit

Bota Shqiptare

Vuçiç mbledh Këshillin e Sigurimit

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se Serbia ka kërkuar mbledhje emergjente të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, për shkak të vendimit të parlamentit të Kosovës për themelimin...

SHBA rezolutë kundër princit Saudit

Globi

SHBA rezolutë kundër princit Saudit

Senati i Shteteve të Bashkuara votoi një rezolutë për të ndaluar ndihmën ushtarake ndaj Arabisë Saudite për luftën në Jemen, si dhe bëri përgjegjës Princin saudit të kurorës, Muhamed Bin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!