Një anketim i kryer nga Programi për Zhvillim i Kombeve të Bashkuara, nxjerr në pah se papunësia, korrupsioni dhe varfëria…
"Prishtina nuk respekton ndonjë marrëveshje dhe do habitemi nëse ajo respekton ndonje prej tyre" Kështu ka thënë drejtori i të…
Për Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, dita e sotme shënon 50-të vjetorin e ditëlindjes së tij. Sigurisht nuk kanë munguar…
Duket se ndryshon rrjedha e hetimit për 61 vjeçarit nga Kosova, qe vrau kushëririn pasi e akuzoi se kishte marrëdhënie…
Ministri grek i mbrojtjes Panos Kammenos ka deklaruar  se do të bllokojë marrëveshjen Athinë- Shkup.  “Marrëveshja është e keqe, nuk…
Bashkimi Evropian po i cilëson si të panevojshme ndryshimet në formatin e dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit. Kështu të paktën…
Partitë politike, në pushtet dhe opozitë, vazhdojnë të kenë kundërshti lidhur me mënyrën se si duhet qasur dialogut, si dhe…
Kina ka hapur ‘thesin’ e investimeve në vendet e Ballkanit ndërsa përgatitet për një samit me 16 vende të BE…
17 persona janë vënë në pranga në Palermo dhe sipas mediave italiane, organizata kriminale kishte lidhje me Cosa Nostrën dhe…
Mund të ju duket e pabesueshme, por udhëheqësi i Rusisë dhe një nga kundërshtarët më të mëdhenj të Pavarësisë së…

Lajmet e fundit

20 miliardë lekë vjedhje taksapaguesve me rimbursimet falso të ilaçeve

Aktualitet

20 miliardë lekë vjedhje taksapaguesve me rimbursimet falso të ilaçeve

Një tjetër skemë mashtrimi dyshohet me barnat me rimbursim. Bëhet fjalë për afro dy miliardë lekë (të reja ose 20 miliardë lekë të vjetra) , të cilat nuk dihet se...

Shihni çfarë ka mbetur pas zjarrit në Tiranë

Aktualitet

Shihni çfarë ka mbetur pas zjarrit në Tiranë

 Një magazinë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme pranë ‘Farmacisë 10’ në Tiranë.   Në pamjet shihet se magazina ka qenë me pajisje elektroshtëpiake të cilat janë djegur pothuajse plotësisht. Në vendngjarje...

Humbet 60 mijë euro në kazino, shqiptari terrorizon me armë

Aktualitet

Humbet 60 mijë euro në kazino, shqiptari terrorizon me armë

Një shqiptar në Spanjë rrezikon të dënohet me 15 vite burg, pasi kishte qëlluar me armë ndaj stafit të një kazinoje. Kjo ngjarje ka ndodhur në korrik të vitit 2015 ne...