Protestat e banorëve detyruan Vuçiç të anulonte vizitën në Drenicë, Thaçi: I mirëkuptoj por nuk na ndihmojnë Në media ka…
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, priti sot në takim njohës ambasadoren e…
Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë u pyet nga gazetarët nese ai përkrah si kryeministër rezolutën e…
Në Prishtinë të martën janë mbajtur ceremoni përkujtimore në përvjetorin e sulmeve të 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet…
Ish-ministri i Shëndetësisë dhe ish zv/ministër në Qeverinë Haradinaj, Numan Baliq, dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një të mitur në…
Fjalimi i Aleksandar Vuçiqit në Mitrovicë dhe rehabilitimi që ai i bëri Milosheviqit janë kritikuar me reagime të shumta e…
I dërguari i Presidentit Trump, Ron Johnson i cili në kuadër të një vizite në rajon po qëndron edhe në…
Bashkimi Evropian reagoi ndaj fjalimit të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në Kosovë, gjatë të cilit, Sllobodan Millosheviçin e cilësoi…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë të ditur se ka marrë ftesën e liderëve të Luginës së Preshevës për…
Komandanti i KFOR-it, Salvatore Cuoci, në një intervistë për mediat serbe ka thënë se institucionet e Kosovës e kanë marrë…

Lajmet e fundit

VIDEO/ Shikoni se si përfundojnë bagazhet tuaja në aeroport

Globi

VIDEO/ Shikoni se si përfundojnë bagazhet tuaja në aeroport

Një pasagjer është tronditur kur pas sesi përfundonin bagazhet e tij. Ai ka filmuar momentin kur punonjësit në aeroportin e Manchester hidhin valixhet në rimorko pa u kujdesur fare për...

I dënuar me burg përjetë për vrasjen e gruas, biznesmeni nga Shkodra: Suela ishte thesari im

Aktualitet

I dënuar me burg përjetë për vrasjen e gruas, biznesmeni nga Shkodra: Suela ishte thesari im

Sadetin Sula, i cili është dënuar me burg përjetë për urdhërimin e vrasjes së gruas së tij, ka thyer heshtjen ndërsa mohon krimin. Në një lidhje telefonike live nga burgu 313...

I lodhur dhe kritika pa fund, edhe Hysaj drejt stolit

Sport

I lodhur dhe kritika pa fund, edhe Hysaj drejt stolit

Paraqitjet e Hysajt me Kombëtaren kanë qenë gjithmonë në qendër të kritikave, duke e konsideruar paraqitjen si të ndryshme nga ajo në kampionatin italian me Napolin. Por, mesa duket edhe...