Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha të enjten se trysnia e Serbisë ndaj pjesëtarëve serb të Forcës së Sigurisë është…
Gjykatësja e lëndës lexoi vendimin përfundimtar për të akuzuarit për dhunën që ushtruan ndaj Ziadin Selës më 27 prill. 7 te…
Rusia kurrë nuk do të pranojë që Kosova të jetë shtet i pavarur e as të bëhet anëtare e Organizatës…
E enjtja do të jetë dita kundër arrogancës së qeverisë në vendimin e saj për prishjen e godinës së Teatrit…
Pas tri orëve negociata, gjatë ditës së sotme, Ramush Haradinaj,  Fatmir Limaj dhe Kadri Veseli janë pajtuar që të përkrahin…
Kryeministri Ramush Haradinaj ka dhënë një lajm të mirë për policinë e Kosovës. Në një intervistë për Frontal, ai ka…
“Me qenë shkodran të tana i ban.”- thotë fjala e urtë për shkodranët. I tillë është edhe Niko. Kur e…
Hedhja e parasë nuk përbën lajm  kur bëhet fjalë për festa shqiptarësh dhe aq më tepër në diaporë. Në një…
Komisioni për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis e Planifikim Hapësinor në Parlamentin e Kosovës sot në mbledhjen e mbajtur e…
Për drejtorin e Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, tashmë i njohur për retorikën e tij nacionaliste…

Lajmet e fundit

20 miliardë lekë vjedhje taksapaguesve me rimbursimet falso të ilaçeve

Aktualitet

20 miliardë lekë vjedhje taksapaguesve me rimbursimet falso të ilaçeve

Një tjetër skemë mashtrimi dyshohet me barnat me rimbursim. Bëhet fjalë për afro dy miliardë lekë (të reja ose 20 miliardë lekë të vjetra) , të cilat nuk dihet se...

Shihni çfarë ka mbetur pas zjarrit në Tiranë

Aktualitet

Shihni çfarë ka mbetur pas zjarrit në Tiranë

 Një magazinë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme pranë ‘Farmacisë 10’ në Tiranë.   Në pamjet shihet se magazina ka qenë me pajisje elektroshtëpiake të cilat janë djegur pothuajse plotësisht. Në vendngjarje...

Humbet 60 mijë euro në kazino, shqiptari terrorizon me armë

Aktualitet

Humbet 60 mijë euro në kazino, shqiptari terrorizon me armë

Një shqiptar në Spanjë rrezikon të dënohet me 15 vite burg, pasi kishte qëlluar me armë ndaj stafit të një kazinoje. Kjo ngjarje ka ndodhur në korrik të vitit 2015 ne...