Këshilltari i ri ligjor i Donald Trumpit, Matthew Whitaker, ishte i përfshirë në një kompani që mashtroi veteranët e ushtrisë…
Një vit pas vrasjes, emisioni “Udhëve” i RTK-së, ka siguruar informacione në të cilat thuhet se në bazë të hulumtimit…
Bashkimi Evropian pret nga autoritetet në Kosovë që të ndërmarrin hapa drejt vazhdimit të dialogut për normalizim të marrëdhënieve me…
Studentët ankohen se edhe tek bursat ka manipulime, shumë fëmijë të politikanëve i kanë marrë ato.Ka aplikuar në tri Universitete…
Këshilli Penal i Gjykatës së Shkupit ka hedhur poshtë të gjitha ankesat e bërë nga ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski,…
Bashkimi Evropian tha të premten se Prishtina dhe Beogradi duhet të krijojnë një mjedis të përshtatshëm për vazhdimin e bisedimeve…
Zoti Tahir Shabani takohet me Z. Ignazio Cassis, shefin e diplomacisë të Departamentit Federal të Punëve të Jashtme të Konfederatës…
Lista serbe, subjekti kryesor politik i serbëve të Kosovës, tha të premten se do të mbështes çdo përpjekje për të…
Thomas Silberhorn (CSU), sekretari shteti parlamentar pranë ministres së mbrojtjes së Gjermanisë, në një intervistë ekskluzive për DW siguron vazhdimin…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se Gjermania mbështet fuqishëm anëtarësimin e Kosovës në Interpol. Në facebook, Haradinaj ka bërë…
Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar sot se ka marrë letër nga kancelarja gjermane Angela Merkel, e cila i ka dhënë…
Kryetari i Bordit të Komunikimeve Elektronike në Kosovë,  Kreshnik Gashi, ka bërë të ditur  se qytetarët në sezonin e ardhshëm…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!