Juristi dhe ligjëruesi në Universitetin e Prishtinës, Vigan Qorrolli, ka thënë se Kosova ende ka sfida serioze që kanë të…
Protesta kundër marrëveshjes për emrin midis Maqedonisë dhe Greqisë u përshkallëzua të dielën mbrëma në dhunë mes policisë dhe një…
“Një ditë historike për dy vendet”, kështu e vlerësoi Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme dhe…
"Duhej shumë kohë dhe shumë rrugë për të kaluar për të arritur në vendin ku ndodhemi sot”. Kështu u shpreh…
Misioni mbaroi! Sipas përfytyrimeve të Shoqatës së Bundeswehrit mandati i trupave gjermane nuk nevojitet të zgjatet më përtej vitit 2019.…
Pas 27 viteve mbyllet një kapitull me shumë negociata. Arrihet marrëveshja historike mes Greqisë dhe Maqedonisë për emrin e saj…
Sot pritet që Greqia dhe Maqedonia të nënshkruajnë marrëveshjen për emrin. Dëshmitarë të kësaj ngjarje të rëndësishme do të jetë…
Hilmi Haradinaj, babai i kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, ka ndërruar jetë pas betejës me një sëmundje të rëndë. Ka…
Në mungesë të propozimit të tre emrave nga i pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, javën e kaluar - Kuvendi i…
Nxënësit e gjimnazit “Hasan Nahi” të cilët përfaqësuan Republikën e  Kosovës në Olimpiadën “Genius 2018” në Amerikë zënë vendin e…

Lajmet e fundit

FOTO/ ‘West Side Family’ rikthehet fuqishëm, kush e zëvendëson Dr.Florin

Kulturë

FOTO/ ‘West Side Family’ rikthehet fuqishëm, kush e zëvendëson Dr.Florin

Grupi shumë i dashur për të gjithë shqiptarët, ‘West Side Family’ pritet të ketë një rikthim të fuqishëm. Pjesë e tyre është bërë edhe vëllai i të ndjerit Dr. Flori...

Qëlloi me armë në Elbasan, ja kush është

Aktualitet

Qëlloi me armë në Elbasan, ja kush është

Pas ngjarjes së ndodhur pak orë më parë në qytetin e Elbasanit policia njofton se ka identifikuar autorin që qëlloi. Sipas policisë autori ka qëlluar dy herë në ajër me...

Një tjetër ngjarje e rëndë në Shkodër, një person humb jetën

Aktualitet

Një tjetër ngjarje e rëndë në Shkodër, një person humb jetën

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër, ku si pasojë ka humbur jetën një person. Në përplasjen e fortë që pati mes një makine dhe një...