Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, i ka reaguar Ambasadorit të Britanisë së Madhe në Beograd, i cili doli kundër idesë…
Avokati Altin Goxhaj ka folur sot për prapaskenat që fshihen pas korigjimit të kufijve të Kosovës.  Sipas Goxhaj është vetë…
Plotë 125 kg marijuanë janë kapur sot në orët e para të mëngjesit në kufirin greko-shqiptar. Burime nga Igumenica bëjnë…
Zoti McCain tregoi mjaft interesim për çështjet e Ballkanit dhe e ka vizituar disa herë rajonin. Në prill 2017, gjatë…
Befasisht ai që me vite të tëra përshkruhej si «mik i madh i Kosovës» kohëve të fundit mbështet idenë e…
Ka filluar takimi Thaçi-Vuçiç në Alpbach të Austrisë.  Në mbledhjen e Forumit Europian, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur…
Ish-përfaqësuesi i lartë ndërkombëtar për Bosnjë e Hercegovinën dhe politikani i njohur britanik, Paddy Ashdown, e konsideron shumë të rrezikshme…
Dhjetra shokë të klasës së djalit 14-vjeçar shqiptar, i cili humbi jetën bashkë me babain e tij në një aksident…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, do të ballafaqojnë qëndrimet e tyre në një debat…
Çështja e bashkimit familjar në SHBA mban me shpresë shumë shqiptarë që kanë familjarët e tyre atje. Por, jo në…
Zëvendëskryeministri dhe kryetari i Nismës Socialdemokrate, Famir Limaj, ka deklaruar se deklarata e presidentit Hashim Thaçi për korrigjim të kufijve,…
Këshilltari për siguri Kombëtare i presidentit amerikan, Donald Trump, John Bolton, tha të premten se Shtetet e Bashkuara nuk do…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!