Sot është zhvilluar një takim i përfaqësueses së lartë të BE, Federica Mogherini së bashku me delegacionin e Kosovës. Mësohet…
Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se ka takuar ambasadorin britanik Ruairi O’Connell në vazhdën e bashkëpunimit të shkëlqyer…
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka deklaruar sot se faza finale e dialogut Kosovë-Serbi…
Një artikull i Holli McKay, gazetares së Fox News, që në tekstin e saj për dialogun iu referohet Serbisë si…
Kryeministri i Kosovës, njëherësh ish-komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për thirrjen e parë për gjykim…
Është e rrallë që një vogëlush të dijë 7 gjuhë të huaja. Ky është Amarin, djalin gjeni nga Kosova. Edhe…
Për herë të parë ekipi negociues i Kosovës me Serbinë, takon të martën në Bruksel Federica Mogherinin, që është ndërmjetësuese…
Polici Izet Demaj nga Istogu, i cili ka humbur jetën para disa ditësh në përleshje me një grabitës të një…
Në Zvicër ka shumë shqiptarë të suksesshëm, që janë shumë mirë të integruar në shoqërinë zvicerane. Ata janë figura kyçe…
Serbia nëpërmjet organeve të saj ka përgatitur incidente në mesin e komunitetit serb, me qëllim të fajësimit të shqiptarëve dhe…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pak më parë uroi Eliot Engel për mandatin e ri si Kryetar i Komitetit për…
Shyqyri Sadiku, kryetar i Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve të “Trepçë”-s, ka konfirmuar për gazetën “Epoka e re” ndërprerjen e…

Lajmet e fundit

Rritet numri i aksidenteve në dhjetor, grupmosha 25-35 vjeç shkakton mbi 31% të tyre

Aktualitet

Rritet numri i aksidenteve në dhjetor, grupmosha 25-35 vjeç shkakton mbi 31% të tyre

Në vitin 2018 u numëruan 136 aksident rrugore me një rritje 3 për qind në raport me dhjetor 2017. Instituti i Statistikave raportoi të dhënat zyrtare për aksidentet rrugore ku...

Koha kur të gjithë lojtarët e kombëtares kuqezi u arrestuan dhe burgosën

Sport

Koha kur të gjithë lojtarët e kombëtares kuqezi u arrestuan dhe burgosën

30 maj 1990. Shqipëria përballej me Islandën, në ndeshjen e parë për kualifikueset e Europianit 1992. Ishte koha kur bota e futbollit po përjetonte edhe emocionet e fillimit të Kupës...

​Reagon Allegri pasi Ronaldo e humbi penalltinë

Sport

​Reagon Allegri pasi Ronaldo e humbi penalltinë

Trajneri italian i Juventusit, Massimiliano Allegri, nuk e ka konsideruar humbjes e penalltisë nga Cristiano Ronaldo ndonjë gjë të madhe, duke thënë se një gjë e tillë mund t’i ndodhë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!