Në 15 qytete anembanë Maqedonisë, në organizim të qeverisë, u kremtua ftesa për anëtarësim në NATO. Festimi qendror u zhvillua…
Plani i ri i Qeverisë për të transformuar forcat e Sigurisë së Kosovës në një ushtri të rregullt do të…
Komisionari për Punë të Brendshme dhe Migracion i Bashkimit Evropian, Dimitris Avramopoulos, të enjten e javës tjetër do të qëndrojë…
Pasi flamuri i Kosovës ishte i ndaluar nga autoritetet ruse gjatë Kupës së Botës 2018 në futboll, Era Istrefi është…
Zyrtari i lartë i NATO-s, i ngarkuar për Ballkanin Perëndimor dhe Rusinë, Robert Pszczel‏, ka thënë se qëndrimi i NATO-s…
Kuvendi i Këshilltarëve Shqiptarë të Luginës së Preshevës, në takimin e mbajtur sot në Bujanoc, ka miratuar deklaratën e përbashkët,…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në udhëtimin e tij në Bruksel, për raundin e dytë të takimit të fazës finale…
Paratë të cilat janë ndarë nga qeveria e Kosovës për pushime të familjarëve të dëshmorëve me sa duket nuk po…
Më pak se 500 të rinj kanë aplikuar për nënshtetësi zvicerane që kur ligji ndryshoi më parë këtë vit për…
Dy të rinj shqiptarë përkatësisht 23 dhe 20 vjeç janë arrestuar nga policia italiane nën akuzën e shpërndarjes së lëndëve…

Lajmet e fundit

Fushë-Krujë, fëmijët e komunitetit rom nuk shkojnë në shkollë

Aktualitet

Fushë-Krujë, fëmijët e komunitetit rom nuk shkojnë në shkollë

Komuniteti rom në Fushë-Krujë është një komunitet i madh që arrin afro 1300 banorë. Banorët e këtij komuniteti thonë se shumica absolute e fëmijëve të tyre nuk shkojnë fare në...

Maqedoni: Deputetët evropianë Kukan dhe Fleckenstein, thirrje për dalje në referendum

Globi

Maqedoni: Deputetët evropianë Kukan dhe Fleckenstein, thirrje për dalje në referendum

Deputetët e Parlamentit Evropian, Eduard Kukan dhe Knut Fleckenstein, të cilët qëndruan në Shkup në kuadër të aktiviteteve ndërkombëtare në mbështetje të referendumit të 30 shtatorit, thanë se dëshirojnë të...

Socialistët e Gjirokastrës, sherr me njëri-tjetrin

Politikë

Socialistët e Gjirokastrës, sherr me njëri-tjetrin

Socialistët e Gjirokastrës grinden mes tyre për kuotat e partisë . Gruaja e drejtorit të Autoritetit Rajonal të Rrugëve Gjirokastër, ka denoncuar në Policinë e Gjirokastrës, taksidarin e PS i...