Sikur edhe në më shumë se dhjetë vjet rresht, edhe kësaj radhe Parlamenti Evropian ka shprehur keqardhje për faktin se…
Çështja e korrigjimit të mundshëm të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë është shoqëruar me reagime të shpeshta mes Presidentit të…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur presidentit të vendit, Hashim Thaçi, pas kërcënimit të tij se shefi i…
Komiteti i Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian, jep dritën jeshile në raportin e progresit të Kosovës për vitin 2018.…
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj iu është përgjigjur akuzave dhe kërcënimeve të presidentit Hashim Thaçi. Sipas Haradinajt, e vetmja mënyrë…
Policia serbe ka identifikuar sulmuesit e dy të rinjve shqiptarë në Novi Sad dhe arrestoi katër të dyshuar për rastin.…
Përfaqësues institucionesh në Kosovë u kërkuan autoriteteve serbe që të vënë sa më parë para drejtësisë autorët e një sulmi…
Qeveria ne Maqedoni në mbledhjen e jashtëzakonshme mori vendim për inicimin e ndryshimeve Kushtetuese në përputhje me Marrëveshjen e Prespës.…
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar ashpër për sulmin ndaj dy shqiptarëve në Novi Sad. Veseli ka…
Numri i lartë i të interesuarve për bileta për ndeshjen Kosovë-Maltë, ka bërë që policia të përdorë gaz lotsjellës për…
Deputetët e Aleancës për Shqiptarët dhe Lëvizjes BESA, me kryetar Bilall Kasamin, do të votojnë “për” hapjen e Kushtetutës, vendim…
Një grup trafiku lëndësh narkoitke raportohet se është goditur nga policia franceze e Annecy dhe 5 shqiptarë janë vënë në…

Lajmet e fundit

Shpërthimi në Vlorë, gruaja: Si e gjeta pakon lidhur me celular

Aktualitet

Shpërthimi në Vlorë, gruaja: Si e gjeta pakon lidhur me celular

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë e mbrëmjes së kaluar në një banesë në lagjen Çole të Vlorës. News24 dhe BalkanWeb sjellin eskuzivisht pasojat e shpërthimit dhe...

Tirana mundet nga Laçi

Sport

Tirana mundet nga Laçi

Laçi ka mundur me lehtësi Tiranën me rezultatin 2-1. Kurbinasit kanë mbyllur takimin që pjesën e parë duke shënuar dy gola të shpejtë me anë të Shtubinës në minutën e 14’...

Itali, shqiptarëve u gjejnë vepra arti e objekte të çmuara

Bota Shqiptare

Itali, shqiptarëve u gjejnë vepra arti e objekte të çmuara

Dy shqiptarë me banim në provincën e Casertërs në Itali janë vënë në pranga nga Policia italiane me akuzën e grabitjes së disa banesave. Në banesat e tyre janë gjetur...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!