Pas samitit të Sofjes mes Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor, gjatë punimeve të të cilit janë zhvilluar edhe takime dypalëshe…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë sot se nënshkrimi i deklaratës së përbashkët në Samitin e Sofjes dhe diskutimet…
Rreth 700 mijë copë duhani apo 35 mijë pako me cigare janë zënë gjatë ditës pa banderola nga Dogana e…
Një shqiptar është bërë shkak për të krijuar një situatë aspak të këndshme në Gjykatën e Gytheio të Greqisë, kur…
Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion në Mitrovicën e veriut, gjatë së cilit ka arrestuar katër persona, raporton “Zëri.info”.…
Takimi i parë i liderëve të BE dhe të Ballkanit Perëndimor në 15 vitet e fundit nuk tematizon drejtpërdrejt anëtarësimin…
Ka nisur takimi midis kryeministrit Zoran Zaev dhe homologut të tij grek Aleksis Cipras,  në Samitin e Sofjes ku në…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në kuadër të Samitit të BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor në Sofje, ka takuar…
Kosova ka ka marrë pjesë sot në Samitin e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në Sofje të Bullgarisë. Presidenti…
Misioni i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian (OSBE) në Kosovë, u ka bërë thirrje autoriteteve të drejtësisë në Kosovës…