Ligji i ri për përdorimin e gjuhëve, i miratuar së fundmi në Kuvendin e Maqedonisë, i cili favorizon gjuhën shqipe…
WIKIPEDIA nga sot si gjuhë zyrtare në Maqedoni përveç gjuhës maqedonase dhe alfabetit të saj cirilik ka renditur dhe gjuhën shqipe. Gjuha…
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se Qeveria e Kosovës do t'a pezullonte përkohësisht taksën, vetëm pas garancës ndërkombëtare, se do të…
Ilir Bunjaku, djali i dëshmorit Fadil Bunjaku nga komuna e Kaçanikut, ka publikuar një mesazh mjaft prekës në rrjetet sociale.…
Një sasi prej rreth 830 kg drogë, 564 kg marijuanë e 266 kg hashash, është sekuestruar në Itali dhe një…
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot në 20-vjetorin e masakrës së Reçakut, të kryer nga forcat serbe, bëri…
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka dhënë një detaj nga takimet që zhvillon me homologun e tij kosovar, Hashim Thaçi,…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Hradinaj, ka thënë se taksa ndaj Serbisë mbetet në fuqi. Haradinaj të hënën përmes një postimi…
Pas takimit me delegacionin shtetëror për dialogun, kryeparlamentari Kadri Veseli ka thënë se lufta e UÇK-së ka qenë e shenjtë,…
Të gjitha institucionet arsimore në Kosovë të hënën kanë nisur grevën e përgjithshme, ndërsa si kërkesë kyçe është përmendur rritja…
Letër falenderuese drejtuar Presidentit Ilir META nga veprimtari atdhetar politik e kulturor, Hilmi GASHI, veteran i UÇK-së në Gjermani –…
Presidenti Hashim Thaçi po e mban sekret përmbajtjen e takimeve me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiç, në kuadër të…

Lajmet e fundit

George Clooney drejt divorcit? Bashkëshortja e tij ka marrë fëmijët dhe është larguar

Show-biz

George Clooney drejt divorcit? Bashkëshortja e tij ka marrë fëmijët dhe është larguar

Martesa e tyre katërvjeçare konsiderohet të jetë një nga më të qëndrushmet në showbiz. Por dje, raportet e bujshme pohuan se George dhe Amal Clooney janë në shkëmbinj. Martesa e tyre...

'Karteli kriminal i stomatologëve’

Aktualitet

'Karteli kriminal i stomatologëve’

Prej fillimit të 2019-s, klinikat dentare në vend janë të detyruara që të bazohen në listën e re me çmimet dysheme për shërbimet bazë që ofrojnë. Për një mbushje dhëmbi...

Paskemi dasmë: Martohen Fero dhe Arbenita Ismajli

Show-biz

Paskemi dasmë: Martohen Fero dhe Arbenita Ismajli

Disa javë më parë, reperi Fero dhe modelja Arbenita Ismajli u bënë kryefjala e mediave dhe çifti më i komentuar në rrjete sociale. Dedikimet e ëmbla për njëri-tjetrin e më...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!