Ministria e Punëve të Jashtme kosovare ka ndërshkaur të gjithë misionin diplomatik në Kanada, duke mos i dërguar buxhet në…
Një përplasje fizike ka ndodhur sot në Kuvendin e Kosovës. Deputeti Xhavit Haliti i PDK-së ka goditur deputetin e LDK-së,…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka nënshkruar dekretet për themelimin e misioneve diplomatike të Kosovës në nivel të ambasadave…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për ‘EurActiv’ ka folur për Samitin e BE-së dhe të vendeve të…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur para mediave pas përfundimit të Samitit të Sofjes mes BE-së dhe vendeve të…
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç vazhdon me sulmet e tij në drejtim të Europës. Përveç hallit të madh të Vuçiçit,…
Presidenti Serbisë Aleksandër Vuçiç ka folur për gazetën spanjolle “El Pais” në lidhje me Kosovën. “Nëse më pyesni a jam…
Kryeministri grek Aleksis Tsipras  gjatë samitit të Sofjes në një konferencë për shtyp deklaroi se negociatat me Shqipërinë po vazhdojnë,…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë pjesë sot në Forumin Ekonomik të Vjenës, " Sofia Talks 2018". Pjesëmarrës janë…
 Në Sofje të Bullarisë përfundoi samiti i Bashkimit Evropian me Ballkanin Perëndimor. Një ndër temat kryesore ishte edhe çështja e…