Protestat e banorëve detyruan Vuçiç të anulonte vizitën në Drenicë, Thaçi: I mirëkuptoj por nuk na ndihmojnë Në media ka…
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, priti sot në takim njohës ambasadoren e…
Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë u pyet nga gazetarët nese ai përkrah si kryeministër rezolutën e…
Në Prishtinë të martën janë mbajtur ceremoni përkujtimore në përvjetorin e sulmeve të 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet…
Ish-ministri i Shëndetësisë dhe ish zv/ministër në Qeverinë Haradinaj, Numan Baliq, dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një të mitur në…
Fjalimi i Aleksandar Vuçiqit në Mitrovicë dhe rehabilitimi që ai i bëri Milosheviqit janë kritikuar me reagime të shumta e…
I dërguari i Presidentit Trump, Ron Johnson i cili në kuadër të një vizite në rajon po qëndron edhe në…
Bashkimi Evropian reagoi ndaj fjalimit të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në Kosovë, gjatë të cilit, Sllobodan Millosheviçin e cilësoi…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë të ditur se ka marrë ftesën e liderëve të Luginës së Preshevës për…
Komandanti i KFOR-it, Salvatore Cuoci, në një intervistë për mediat serbe ka thënë se institucionet e Kosovës e kanë marrë…
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka ironizuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, duke thënë se vetëm për t’i…
​Një nga mediat politike më të njohura në Evropë, “Politico”, i ka kushtuar në numrin e saj të radhës, me…

Lajmet e fundit

Italia dorëzon buxhetin – Nuk tërhiqet nga planet e shpenzimeve, pritet reagimi i Komisionit

Globi

Italia dorëzon buxhetin – Nuk tërhiqet nga planet e shpenzimeve, pritet reagimi i Komisionit

Liderët politikë në Itali shprehën optimizëm për planet e zgjerimit të buxhetit në vitin e ardhshëm, ndërkohë që Brukselit i takon të pranojë apo refuzojë shpenzimet e ekonomisë së tretë...

Gjermania deporton bashkëpunëtorin e sulmeve të 11 shtatorit

Globi

Gjermania deporton bashkëpunëtorin e sulmeve të 11 shtatorit

Gjermania deportoi një bashkëpunëtor të komplotistëve që kryen sulmet terroriste në Shtetet e Bashkuara në 11 shtator të vitit 2001, drejt vendin të tij të origjinës, Marok. Zyrtarët gjermanë konfirmuan se...

Qyteti mbushet me arinj polarë të uritur

Globi

Qyteti mbushet me arinj polarë të uritur

Banorët e një qyteti të largët rus janë mbushur me arinj polarë të uritur dhe kanë frikës se mund t'i hanë ata në momente kur nuk janë të vëmendshëm. Në një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!