Të shpeshta janë "takimet" e banorëve të Kosovës me policët e trafikut rrugor në Shqipëri. Është në fakt seriali "Çka…
Revista prestigjioze britanike “The Economist” i ka kushtuar një artikull idesë së ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, që…
Ajo e perëndimit në Maqedoni përpara referendumit të 30 shtatorit është me padyshimin më të vogël një ofensivë e vërtetë…
Presidenti, Hashim Thaçi, nuk tërhiqet nga propozimi i tij për korrigjim të kufijve me Serbinë. Në një konferencëtë posaçme për…
Ndryshimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë rrezikon të sjellë një luftë të re në Ballkan, raporton “The Economist”, në…
Kryekuvendari Kadri Veseli, ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin amerikan, Greg Delawie, i cili së shpejti përfundon misionin në…
Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka thënë se është e domosdoshme që të arrihet një marrëveshje ligjore – obligative në mes të…
Kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, e ka cilësuar jo serioze deklaratën e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, se nuk do të…
Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka thënë se kosovarët pritet që të lëvizin lirshëm në Zonën Shengen edhe gjatë këtij viti. “Janë…
Në takimin e Komisionit parlamentar për Marrëveshjen e Stabilizim-Asociimit BE-Kosovë, i cili përbëhet nga deputetë të Kuvendit të Kosovës dhe…

Lajmet e fundit

Princi George ka një obsesion të ri

Show-biz

Princi George ka një obsesion të ri

Princi George mund të jetë dhe i treti në listën e fronit të Anglisë, por në fund të fundit është një fëmijë vetëm 5 vjeç. Ashtu si bashkëmoshatarët e tij...

Zëri i Amerikës: Çështja 'Shullazi' trazon Krimet e Rënda

Politikë

Zëri i Amerikës: Çështja 'Shullazi' trazon Krimet e Rënda

Procesi gjyqësor ndaj Emiljano Shullazit dhe tre personave të tjerë të dyshuar si pjesë e një grupi kriminal ka shkaktuar kaos në Prokuorinë për Krimet e Rënda. Shkak është bërë...

Ambasadorja në OKB: SHBA mbështet Kosovën

Bota Shqiptare

Ambasadorja në OKB: SHBA mbështet Kosovën

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara ka rikonfirmuar mbështetjen e pakursyer ndaj Kosovës. Nikki Haley tha se pozicioni amerikan për Kosovën nuk ka ndryshuar...