Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha sot në Baku të Azerbajxhanit se, Kisha Ortodokse Serbe (SPC), nuk ka nevojë të…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përkujtuar masakrën e Burgut të Dubravës, e cila shënon 19 vjetorin e saj. Masakra…
Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov deklaroi sot se nuk sheh propozim më të përshtatshëm për zgjidhjen…
Partitë politike shqiptare mbeten të rezervuara rreth propozimit të ri të cilin e publikoi kryeministri Zaev, pas takimit të liderëve…
Ligji i ri për pagat do të paguajë më shumë presidentin Hashim Thaçi dhe punonjësit e Kuvendit dhe ata të…
Autoritet holandeze kanë kryer një operacion të madh nga i cili janë arrestuar së paku njëqind persona, mes tyre edhe…
Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Itali ku një  shqiptar ka tentuar të vrasë ish të…
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka nderuar me pasaportë diplomatike ditën e sotme tre sportistët shqiptarë, xhudisten Majlinda Kelmendi, trajnerin…
Njohja e Prizrenit si kryeqytet historik, në kuadër të Ligjit për kryeqytetin e Republikës së Kosovës – Prishtinën, ka shkaktuar…
Studiuesi nga Qendra për Studime të Politikave Evropiane në Bruksel (CEPS), Toby Vogel, ka thënë se, Samiti BE-Ballkan në Sofje,…