Gjuriç:Serbia do të përkrahë krijimin e Asociacionit por jo me rekomandimet e gjykatës në Kosovë

Premte, 06 Prill 2018 10:03

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç i cili pak ditë më parë u arrestua nga policia e Kosovës në veri të vendit, nuk është shprehur aspak optimist përsa i përket afatit që ka vënë BE ndaj Kosovës për të themeluar Asociacionin e komunave me shumicë Serbe.

Më tej ai është shprehur se shteti Serb do ta përkrahë krijimin e këtij Asociacioni, por jo në bazë të Kushtetutës së Kosovës, ku ka gjetur se ka 23 shkelje.

‘’Ne duam që Asosiacioni të ketë fuqi’’ ka thënë Gjuriç për RTS.

Ai ka shtuar se nuk do të formojnë një Asociacion që të jetë bosh( pa kompetenca).

Modifikuar më Premte, 06 Prill 2018 10:09

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

'Karteli kriminal i stomatologëve’

Aktualitet

'Karteli kriminal i stomatologëve’

Prej fillimit të 2019-s, klinikat dentare në vend janë të detyruara që të bazohen në listën e re me çmimet dysheme për shërbimet bazë që ofrojnë. Për një mbushje dhëmbi...

Paskemi dasmë: Martohen Fero dhe Arbenita Ismajli

Show-biz

Paskemi dasmë: Martohen Fero dhe Arbenita Ismajli

Disa javë më parë, reperi Fero dhe modelja Arbenita Ismajli u bënë kryefjala e mediave dhe çifti më i komentuar në rrjete sociale. Dedikimet e ëmbla për njëri-tjetrin e më...

Nuk do ta besoni sa ngjajnë - Gjendet sozia e Butrint Imerit

Show-biz

Nuk do ta besoni sa ngjajnë - Gjendet sozia e Butrint Imerit

Butrint Imeri është padyshim një nga këngëtarët më të dashur për publikun e këngët e tij janë kthyer menjëherë në hite. Ndërkohë Butrinti është shumë i pëlqyer nga vajzat edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!