Shqiptari shkon në Britani për master, përfundon duke kultivuar kanabis

Saturday, 12 Janar 2019 21:00

Një shqiptar është dënuar nga autoritetet britanike pasi u kap me kanabis.

Bëhet fjalë për 22-vjeçarin Armelind Rexha, i cili kishte shkuar në Britani për të kryer studime, por përfundoi në kultivues kanabis.

Mediat britanike raportojnë se i riu shqiptar u dënua me 2 vjet e 8 muaj burg, pasi akuzohet për mbjelljen e 800 bimëve kanabis.

Aktivitetin e tij të kundraligjshme i riu shqiptar e zhvillonte në banesën e tij, ku kishte krijuar dy dhoma të posaçme për kultivimin e bimëve narkotike.

Avokati i shqiptari argumentoi se 22-vjeçari kishte nevojë për të ardhura që të përballonte studimet Master, duke shtuar se shqiptari e ka pranuar fajin.

Modifikuar më Saturday, 12 Janar 2019 21:00

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Aktualitet

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Mërkuri është lidhur pozitivisht me Neptunin, por nga ana tjetër ndodhet në një katërkëndësh pak të vështirë me Jupiterin. Do kemi sukses ne pune dhe ne krijimtari. Do ishte mire te...

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Aktualitet

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Skënder Dalipi denoncoi publikisht në korrik të vitit të kaluar prokurorin Spartak Çoçoli. Ai deklaroi se i kishte dhënë 1 milion lekë të vjetra prokurorit që të ndikonte në favor të...

Mësoni në sa vende mund të lëvizni pa vizë me pasaportën shqiptare (FOTO)

Aktualitet

Mësoni në sa vende mund të lëvizni pa vizë me pasaportën shqiptare (FOTO)

Sipas renditjes së Indeksit të Pasaportave Henley për 2019, Shqipëria renditet në vendin e 50-të të vendeve, pasaportat e të cilëve e bëjnë më të lehtë udhëtimin. Me një pasaportë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!