Marksistja Mogherini, nga dashuria për Rusinë ka tre kushte vetëm për Kosovën

Saturday, 12 Janar 2019 20:21

Në çdo takim të delegacioneve mes Serbisë dhe Kosovës, Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini shfaq anësinë e saj për Serbinë.
Fakti që sot Kosova është më e izoluar se kurrë, në një formë apo tjetër është edhe përgjegjësia e saj. Më konkretisht nga takimi i fundit i dy delegacioneve atij të Serbisë dhe Kosovës në Bruksel, shihet qartë qëndrimi i saj, duke i vendosur Kosovës tre kushte, mes tyre heqja e taksës 100% ndaj produkteve të Serbisë nga ana e Qeverisë së Kosovës.
Të mos harrojmë këtu deklaratën e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj i cili me të drejtë deklaroi se po të jetë për Mogherinin Kosova rri edhe 3 mijë vjet kështu siç jemi.
Po pse ky zell për ti vënë kushte vetëm Kosovës dhe mos e shqetësuar Serbinë.
Për Mogherinin ka pasur artikuj interesantë dhe në shtypin italian dhe kujtojmë një prej tyre “Dritëhije Iraniane mbi BE”. Ajo njihet për qëndrimet filo-ruse. Mogherini njihet për prejardhjen nga qarqet e majta të politikës italiane.Mogherinin nuk brengoset aspak për qytetarët e Kosovës, të cilët në sajë të mashtrimeve dhe premtimeve i ka ngujuar ata në një geto të madhe duke iu pamundësuar lëvizjen e lirë, si e drejtë elementare.

Modifikuar më Diel, 13 Janar 2019 11:14

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Aktualitet

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Dy shqiptarë janë ndaluar në aeroportin e Berlinit në Gjermani pasi nuk kishin leje qëndrimi në këtë shtet, ndërsa bashkë me to janë arrestuar edhe një turk dhe një shtetas...

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Aktualitet

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Mërkuri është lidhur pozitivisht me Neptunin, por nga ana tjetër ndodhet në një katërkëndësh pak të vështirë me Jupiterin. Do kemi sukses ne pune dhe ne krijimtari. Do ishte mire te...

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Aktualitet

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Skënder Dalipi denoncoi publikisht në korrik të vitit të kaluar prokurorin Spartak Çoçoli. Ai deklaroi se i kishte dhënë 1 milion lekë të vjetra prokurorit që të ndikonte në favor të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!