Kërcënon Serbia: Kemi investuar në ushtri

E mërkurë, 05 December 2018 17:49

Ana Brnabiç, kryeministre e Serbisë, e nxitur nga media serbe ka dhënë një deklaratë të drejtëpërdrejtë kërcënuese duke u shprehur se shteti serb ka investuar shumë në ushtri, por ata shpresojnë që të mos e përdorin.

Mediat serbe e pyetën kryeministren Brnabiç rreth spekullimeve që po qarkullojnë për armët që SHBA po dërgon në Kosovë nga Shqipëria, duke furnizuar kështu ushtrinë kosovare.

Kryeministrja serbe ra menjëherë pre e pyetjeve provokuese të medias në Serbi, duke dhënë një kërcënim të drejtëpërdrejtë për Kosovën.

“Ne kemi investuar shumë në ushtri, por shpresojmë që mos ta përdorim kurrë atë. Por, në këtë moment, një gjë e tillë është një nga opsionet në tryezë, sepse nuk mund të shohim pastrim të ri etnik dhe stuhi të reja, edhe pse Edi Rama bën thirrje për të tilla”, u shpreh Brnabiç.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!