Studentja ishte gjallë kur u hodh në det, të arrestuar një grek dhe një shqiptar

E mërkurë, 05 December 2018 10:14

"Vajza ishte gjallë kur është hedhur në det" kështu është shprehur mjeku ligjor i cili ka bërë autopsinë e studentes greke, Eleni Tofaloudi 21 vjeçe e cila u gjet e vdekur në shkëmbinjtë e bregdetit.

Për vrasjen e saj janë arrestuar një shqiptar dhe një grek.

"Përveç goditjes në kokë autopsia ka zbuluar se vajza është keqrajtuar brutalisht dhe ajo që është më tragjikja është se vajza ishte gjallë kur e hodhën në det. Nëse ata do ta çonin në spital, ajo do të jetonte sot " ka thënë eksperti mjeko ligjor për një prononcim në Star TV, shkruajnë mediat greke.

Sot do të zhvillohet ceremonia mortore ndërsa autorët do të dalin para gjykatës.

Ndaj tyre është ngritur akuza e vrasjes dhe e përdhunimit. 

Ngjarja ndodhi në 28 nëntor.

Mësohet se ata e kishin marrë studenten në shtëpi, duke i kërkuar asaj akte seksuale, të cilat vajza i kishte refuzuar.

Hetimet zbuluan gjurmët e ADN-së të studentëve si në makinë, ashtu edhe në shtëpinë e njërit prej dy autorëve.

Shqiptari Alexander Luthey ka rrëfyer krimin ndërsa 21 vjeçari grek nuk ka pranuar. 

Modifikuar më E mërkurë, 05 December 2018 11:41

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!