Gjuriç sot viziton Kosovën

E mërkurë, 08 August 2018 09:31

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq sot me leje të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës do ta vizitojë Kosovën e ku ka paralajmëruar se do të ketë takim edhe me zyrtarë të Listës Serbe, shkruan “Zëri.info”.

Zëvendësministrja në MPJ, Rejahan Vuniqi për “Zërin”, ka konfirmuar se kjo vizitë është bërë me leje të kësaj ministrie.

“Marko Gjuriq ka bërë kërkesë zyrtare pranë zyrës sonë në Beograd për të iu mundësuar nesër hyrja në Kosovë. Janë respektuar afatet kohore dhe kriteret teknike ashtu siç kërkohen me rregull dhe ne kemi lejuar hyrjen e tij nesër në Kosovë”, ka deklaruar Vuniqi për “Zërin”.

Gjuriq në këtë vizitë pritet të jetë i shoqëruar edhe nga sekretari i përgjithshëm i presidentit serb, Nikola Selakoviq. /ZERI

Modifikuar më E mërkurë, 08 August 2018 10:10

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Njollat e bardha në lëkurë – Shenjat e mungesës së vitaminave në organizëm

Aktualitet

Njollat e bardha në lëkurë – Shenjat e mungesës së vitaminave në organizëm

Njollat e bardha në lëkurë ndryshe quhen Vitiligo. Ky problem shëndetësor shfaqet në çdo pjesë të trupit. Një karakteristikë e këtyre njollave është se janë simetrike. Pra nëse këto njolla dalin në...

Për 60 ditë/Receta me rozmarinë për problemet me mëlçinë

Aktualitet

Për 60 ditë/Receta me rozmarinë për problemet me mëlçinë

Përdorimet mjekësore të rozmarinës datojnë që në lashtësi. Kjo bimë çmohet si mirëmërëse për gjithë organizmin dhe për shëndetin e mëlçisë gjithashtu. AgroWeb.org sjell më poshtë një kurë të shëndetshme dhe krejt...

Icardi: Të fitosh derbin në minutën e 93 është edhe më bukur

Sport

Icardi: Të fitosh derbin në minutën e 93 është edhe më bukur

Sulmuesi argjentinas, Mauro Icardi që ishte “heroi” i Interit në derbin lokal kundër Milanit ka deklaruar pas takimit se të fitosh ndeshje të tilla në minutat shtesë është edhe më...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!