Kush janë personat e shumëkërkuar nga policia e Kosovës

Tuesday, 10 July 2018 08:46

Lista e personave të shpallur në kërkim nga Policia e Kosovës për vepra dhe incidente të ndryshe është e gjerë.

Por publikisht të shpallur në kërkim janë vetëm nëntë persona, katër prej të cilëve të nacionalitetit serb.

Në uebfaqen zyrtare të Policisë së Kosovës figurojnë fotot e të kërkuarve e që shumë prej tyre qëndrojnë aty prej vitesh.

Policia kërkon nga të gjithë ata që kanë njohuri për vendndodhjen e tyre të telefonojnë në numrat zyrtar apo në stacionin më të afërt policor.

Në listën e të kërkuarve publik janë: Radomir Kasalovic, Dusan Jovanovic, Ratomir Bozovic, Branislav Rakic, Petri Salihu, Korab Zogjani, Agron Kryeziu, Ilir Abdullahu dhe në një rast tjetër kërkohen disa persona për incidentin e ndodhur në vitin 2012 në Sallën e Kuqe në Prishtinë ku u pengua dhunshëm promovimi i revistës “Kosova 2.0”.personat-e-kerkuar.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj kërkon votën e Samoa-s për në organizatat ndërkombëtare

Bota Shqiptare

Haradinaj kërkon votën e Samoa-s për në organizatat ndërkombëtare

“Kosova është mirënjohëse që shteti i Samoa-s e njohu pavarësinë e vendi dhe tani vota e këtij shteti anëtare e OKB-së, është tejet e nevojshme, për fuqizimin ndërkombëtar të vendit”...

E rëndë/ Tragjedi në Lezhë, dy të rinj bien në pus dhe vdesin

Aktualitet

E rëndë/ Tragjedi në Lezhë, dy të rinj bien në pus dhe vdesin

Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur në Lezhë sot paradite.  Dy të rinj kanë humbur jetën pasi janë zënë nga një masiv dheu në një pus. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...

Lubonja përshëndet nismën e Bashës: Rama nuk qeveris dot pa oligarkët

Politikë

Lubonja përshëndet nismën e Bashës: Rama nuk qeveris dot pa oligarkët

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar nismën e ndërmarrë nga Partia Demokratike për ‘Çlirimin e Ekonomisë’ nga krimi. Sipas Lubonjës, kjo lëvizje i duket pozitive, pasi është mënyra për t’i treguar kryeministrit...