Hahn: Ka atmosferë pozitive në dialogun Kosovë-Serbi

E Enjte, 14 June 2018 18:21

Komisionari evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, thotë se ai sheh një impuls të ri në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, megjithëse ende nuk ka "asgjë konkrete".

Ai e shpjegoi këtë qëndrim në radhë të parë duke ndryshuar qasjen e Kosovës, e cila, sipas tij, deri tani "me më pak vullnet se serbët" ka marrë pjesë në dialog.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BE: Prioritet kontrolli i pasurive – KLSH: Të ngrihet Agjencia Kombëtare Antikorrupsion

Aktualitet

BE: Prioritet kontrolli i pasurive – KLSH: Të ngrihet Agjencia Kombëtare Antikorrupsion

Raportet e ndryshme nga institucione vendase apo ndërkombëtare flasin për nivel të lartë korrupsioni dhe inefiçencë të institucioneve në luftën ndaj tij. Shkak për të cilin Kontrolli i Lartë i Shtetit...

Konkurrenca dhe biznesi/Nikolin Jaka: Institucionet e pavarura të ndërhyjnë, kemi kosto më të larta se rajoni

Aktualitet

Konkurrenca dhe biznesi/Nikolin Jaka: Institucionet e pavarura të ndërhyjnë, kemi kosto më të larta se rajoni

Në Ditën Ndërkombëtare të Konkurrencës, biznesi shqiptar kërkon më shumë ndërhyrje nga ana e institucioneve të pavarura, të cilët duhet të garantojnë konkurrencën e lirë dhe të ndershme. Sipas kreut të...

Vdes aktorja e famshme në moshën 74-vjeçare

Show-biz

Vdes aktorja e famshme në moshën 74-vjeçare

Aktorja Sondra Locke, e cila ka është e njohur për pjesëmarrjen e saj në gjashtë filma me Clint Eastwood, ka vdekur në moshën 74 vjeçare. Ajo fitoi një nominim për Oskar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!