Hahn: Ka atmosferë pozitive në dialogun Kosovë-Serbi

E Enjte, 14 June 2018 18:21

Komisionari evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, thotë se ai sheh një impuls të ri në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, megjithëse ende nuk ka "asgjë konkrete".

Ai e shpjegoi këtë qëndrim në radhë të parë duke ndryshuar qasjen e Kosovës, e cila, sipas tij, deri tani "me më pak vullnet se serbët" ka marrë pjesë në dialog.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ironia me aksidentin: Si do të bënte pa Taulantin, Rilindja

Aktualitet

Ironia me aksidentin: Si do të bënte pa Taulantin, Rilindja

Ilir Demalia ka komentuar me ironi përfshirjen në një aksident rrugor të kryetarit të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Demalia: Taulanti, paska pasur një aksident rrugës për në Shkodër. Paska...

Drogë në burgun e Shënkollit, ishte fshehur në tubat e dushit

Aktualitet

Drogë në burgun e Shënkollit, ishte fshehur në tubat e dushit

Një sasi droge është gjendur sot brenda ambienteve në burgun e Lezhës. Lënda u gjet tek tubat e dusheve në burgut të Shënkollit e ndarë në qese. Policia po punon për identifikimin...

Shkodër, 24 vjeçari malazez aksidenton fëmijën 9 vjeçar

Aktualitet

Shkodër, 24 vjeçari malazez aksidenton fëmijën 9 vjeçar

Një fëmijë 9 vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë në një aksident rrugor në qytetin e Shkodrës. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në lagjen "10 Korrikut", ndërsa shkaktar...