Drejtori artistik i “A-festFilmRozafa” regjisori dhe piktori Artan Maku, sapo ka mbyllur me sukses edicionin e tij  të nëntë të…
Një thënie fanceze thotë se gjithçka kalon, gjithçka ndryshon, gjithçka harrohet, gjithçka zëvendësohet… Por nuk është e sigurt “Nëse ju…
Prof.as.dr.Thanas GJIKA (Kujtime dhe meditime me rastin e vdekjes së akademikut Kolec Topalli) Qyteti dhe krahina e Shkodrës, gjatë historisë…
Festivali i shahut është një aktivitet i cili për herë të parë u organizua nga Bashkia Shkodër. Ky aktivitet u zhvillua…
“Mbi mitologjinë dhe fenë e maqedonasve të vjetër”është libri më i fundit i Dr. Arsim Spahiut, një libër i cili…
Albanologjia si një domosdoshmëri për shtetin i takon ta mbajë dhe financojë, por prej vitesh dukesh që është lënë pa…
Komedia "A vdiq ai" vepër e autorit Mark Tuein do të jetë premierë në skenën e Teatrit Kombëtar. Komedia si…
Për një fillim vere ndryshe, “N You” nën ritmet e muzikës Jazz, kryeqytetasit do të përjetojnë tre netë të paharrueshme…
Më shumë se shtatë milionë euro është shitur një nga pikturat e Van Gogh në një ankand në Paris. “Raccommodeuses…
“Pandeli Cale”, “Prodanët”, “Emigrantët shqiptarë në SHBA”, “Fabrika Birra Korça, histori dhe dokumenta”, “Kontributi i emigrantëve shqiptarë në SHA në…
Mbyllet në Shkodër Festivali i 56-të Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë, një ngjarje e madhe kulturore. Një festival i kthyer…
Bashkësia Shqiptare me seli ne Düsseldorf të Gjermanisë, mbrëmë, me një program kulturor shënoi 550-vjetorin e vdekjes së kryeheroit kombëtar…

Lajmet e fundit

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Kulturë

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Në përkujtim të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Muzeu Historik Kombëtar do të organizojë një tryezë shkencore dhe do të hapë ekspozitën me titull “Rrugëtim – Ismail Qemali ndër...

George Clooney drejt divorcit? Bashkëshortja e tij ka marrë fëmijët dhe është larguar

Show-biz

George Clooney drejt divorcit? Bashkëshortja e tij ka marrë fëmijët dhe është larguar

Martesa e tyre katërvjeçare konsiderohet të jetë një nga më të qëndrushmet në showbiz. Por dje, raportet e bujshme pohuan se George dhe Amal Clooney janë në shkëmbinj. Martesa e tyre...

'Karteli kriminal i stomatologëve’

Aktualitet

'Karteli kriminal i stomatologëve’

Prej fillimit të 2019-s, klinikat dentare në vend janë të detyruara që të bazohen në listën e re me çmimet dysheme për shërbimet bazë që ofrojnë. Për një mbushje dhëmbi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!