Gëzim Llojdia* *Studiues  1.Albanologët e famshëm. Ndër ata albanologë  të famshëm  gjëndet i renditur  Georg Stadtmüller edhe pse më pikpamje naziste ai shkruajti…
El Classico” i sotëm, ndoshta nuk ka vlerën e viteve të kaluara kur diskutohej titulli, por me siguri mbetet ndeshja…
Nga Petrit Ali Mulla (Konispol) Osman Taka ishte nga familja e madhe e Takanjve,te Konispolit, një nga familjet, qe se…
Në Shkodër është kthyer në traditë tashmë që çdo 6 Maj të festohet “Dita e luleve”. Kjo festë i vesh…
Të fiksuara në fotografi, sukseset e teatrit Aleksandër Moisu në Durrës, janë ekspozuar për dashamirësit e kulturës në hollin e…
Jo vetëm polemika dhe sfida në Amici, por edhe shumë emocione. Takimi i pestë i shoë-t të drejtuar nga Maria…
Gjatë ditëve festive të këtij muaji, vizitorët do të mund të kenë mundësi të  vizitojnë të gjitha monumentet dhe sitet…
Lajmi i dhimbshëm i poetes dhe shkrimtares Flutura Açka për vdekjen e djalit të saj të vetëm trishton pa masë…
Shkrimtarja e njohur Flutura Açka ka humbur djalin e saj të vetëm. Ka qenë vet Açka që ka ndarë me…
Nga historiku i prezantimit të Shqipërisë në Eurovizion Pas dy dështimeve spektakolare, njëri pas tjetrit, Shqipëria gjen natën finale dhe…
Bëmat e kunatit të Kumbaros nuk kanë fund. Skandali i radhës vjen së fundi nga qyteti bregdetar ku  njoftohet se…
Kompozitori Spartak Tili është nga emrat e njohur e të vlerësuar në muzikën shqiptare. Mbi 20 vjet ka qenë pjesëmarrës…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Sport

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Skocia e ka mbyllur 2-0 përballjen në Loro Boriçi përballë Shqipërisë. Në minutën e 45’ ishte Fletcher ai i cili mposhti nga pika e bardhë e penalltisë portierin.

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Sport

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Përfaqësuesja kosovare e futbollit dominoi totalisht në transfertën e mbyllur 0-5 në Valeta kundër Maltës, në një ndeshje që i dha 3 pikë të rëndësishme në Ligën e Kombeve. Përballja në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!