Të dyja me të kuqe, sopranoja Inva Mula dhe pianistja Lule Elezi, në mbrëmjen e së shtunës janë ngjitur në…
“If we cannot see the world, let the world speak of us” (“Nëse s’ mund ta shohim botën – bota…
Dy emra të mëdhenj të artit shqiptar, Inva Mula dhe Lule Elezi, kanë bashkuar forcat për një paraqitje klasike muzikore.…
Sonte në Korçë, në Muzeun Kombëtar të Arsimit, do të hapet një ekspozitë me 30 autorë e artistë nga Ballkani.Ekspozita…
Albumi Rita Orës me titull “Phoenix” doli sot në shitje në të gjitha platformat online, por edhe në formatin fizik.…
Në kinemanë “Kadri Roshi” u organizua sot në Kuçovë aktiviteti kinematografik “7 Netët e kinemasë Europiane”. E ftuara speciale ishte…
Grupi "Jenny Oaks Baker & Family Four" zhvilloi në Tiranë disa koncerte në Katedralen Ortodokse. Violinistja e njohur amerikane, Jenny…
Piktori Agim Sulaj rikthehet në Tiranë për ekspozitën e tij “Rrënjët 3”. Ky vit i dedikohet Skënderbeut dhe disa vepra…
Barbara Stepko Eric Clepton, si një anëtar i grupit rok të viteve 1960 “Derek and the Dominos”, shkroi këngën “Layla”,…
Trupa e teatrit të Korçës është në proces për të sjell një nga komeditë më të bukura të Molierit! Regjisori…
Republika e Kosovës po merr pjesë për herë të katërt në ekspozitën e 58-të ndërkombëtare të Artit – La Biennale…
Filmi “Mali i harrum” me skenar dhe regji nga Ardit Sadiku vjen këto ditë nëntori premierë për publikun. Mbrëmjen e…

Lajmet e fundit

Veseli sot në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë

Bota Shqiptare

Veseli sot në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli do të qëndrojë sot në Uashington. Ai do të ketë aty takime me zyrtarë të lartë të shtetit amerikan. Veseli pritet të ketë takime...

Video dhe foto ekskluzive/ Tym në Portin e Durrësit

Aktualitet

Video dhe foto ekskluzive/ Tym në Portin e Durrësit

Në redaksinë e 55neës.al sapo kanë mbërritur një foto dhe një video, ku duket qartë se tymi ka mbuluar Portin e Durrësit. Ende nuk dihen detajet se çfarë ka ndodhur dhe...

Ambasadori amerikan: Qeveria t'i ndëshkojë zyrtarët e korruptuar

Globi

Ambasadori amerikan: Qeveria t'i ndëshkojë zyrtarët e korruptuar

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka folur sot për çështjen e luftimit të korrupsionit, ndërsa ka thënë se nuk janë të mjaftueshme ligjet nëse ato nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!