Opera “Carmen” për dy mbrëmje me radhë në skenën e teatrit të Korçës. Vepra e George Bizet pas Pallatit të…
“Pa dyshim edhe Austria dhe Be-ja, do të arrijnë ta “lexojnë” Shqipërinë edhe përmes këtij “medium“ tjetër, që e shpall…
36 artistë nga 16 shtete te ndryshme si nga Irani, Turqia, Kosova, Gjermania, Zvicra, Serbia, Mali i Zi, Kroacia, Hungaria,…
Piktori grafist Abaz Hado, ish-drejtori i GKA, thotë se ky institucion duhet të ndryshojë në koncept, por jo objekt. Për…
Kur e kishte hequr shpresën se do të rikthehej në sheshin e xhirimit, aktori i shquar i kinematografisë, Birçe Hasko,…
Tirana aktualisht ka 1238 rrugë të emërtuara. Rruga “Him Kolli”, rruga “Leonard Frroku”, rruga “Mustafa Lleshi”, rruga “Irfan Tomini”, “Eshref…
Amfiteatri i Tiranës do të mirëpresë tre muskutierët e muzikës rrok Aleksandër Gjoka, Elton Deda dhe Redon Makashi. Pas suksesit…
Ndërkohë që artistë dhe qytetarë në Tiranë protestuan sot  në orën 13.30 para komisionerit Hahn te Pallati i Kongreseve, sikurse…
“Vepra " Terror" e autorit gjerman Ferdinand Von Shirach, vjen për herë të parë në skenën shqiptare pasi është përkthyer…
Promovohet sot në orën 17.30 në “Xheko Imperial” libri “Arsimi. Edukimi. Ku ishim?... Ku po shkojmë?...” i pedagoges, Dr. Majlnda…
Ministria e Kulturës nuk na përfilli fare për festivalin. Nuk e kuptoj pse tallen me shpirtin e këtyre bartësve? Ajo…
Gazetarët e një emisioni në Greqi kanë udhëtuar drejt Shqipërisë, për në vendlindjen e këngëtares Eleni Foureira. Kamera e emisionit…

Lajmet e fundit

Hamburgun e kap mallkimi i Mavrajt, e pëson edhe trajneri

Sport

Hamburgun e kap mallkimi i Mavrajt, e pëson edhe trajneri

Hamburgu nuk po kalon një moment të mirë as në Bundesligën 2, duke qenë se rezultatet janë zhgënjyese dhe në klub ka hyrë frika e nj dështimi të mundshëm nga...

Gjyqtari valltar bëhet hit në internet

Sport

Gjyqtari valltar bëhet hit në internet

Një gjyqtar anësor është bërë hit në internet pasi teksa drejtonte takimin ka shfrytëzuar kohën edhe për vallëzim. Tifozët këndonin dhe këngët e tyre i shfrytëzoi anësori që vallëzonte për të...

iPhone XS Max vs. Google Pixel 3 XL, cili është më i shpejtë?

Teknologji

iPhone XS Max vs. Google Pixel 3 XL, cili është më i shpejtë?

iPhone XS Max dhe Google Pixel 3 XL janë dy smartfonët më të avancuar të cilët janë lansuar së fundmi dhe janë mirëpritur shumë mirë në treg. Të dytë kanë performanca...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!