Nata e parë gjysmëfinale mbahet sonte në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. Nata e dytë mbahet nesër, e enjte, derisa…
Shfaqja teatrore “Kreditorët” vepër nga August Strindberg me regji nga Luli Hoxha vjen për publikun premierë nesër në mbrëmje te…
Drama “Tri gra dhe Misugi” vijon në skenat teatrore në qytete e Kosovës. Mbrëmja e datës 10 dhjetor, shfaqja me…
Këngëtarja Vikena Kamenica është tërhequr nga gara në festivalin e 57-të të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar. Si pasojë e…
Shengen është një fshat i vendosur në brigjet e lumit Moselle, në trekëndëshin kufitar të Luksemburgut, Gjermanisë dhe Francës. Këtu…
Redaksia e kulturës në gazetën “Zëri” në bashkëpunim me librarinë “Buzuku” në Prishtinë, në kuadër të rubrikës “Libri i javës”, këtë të…
Histori dashurie, Aksion, Dramë. Vjen në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” drama shqip me autor dhe regjisor Enver…
Publiku – pjesë përbërëse e artit filmor Nga Gani Mehmetaj Pas premierës së filmit "Hëna" në konferencën për shtyp u…
Është vështirë të dihet se kush jam unë; të presim edhe nja qind vjet, “ndoshta deri atëherë do të ketë…
Kënga “Natën e mirë”, e këngëtares Vikena Kamenica nuk do të jetë pjesë e konkurrimit në Fesivalin e 57-të të…
Flori Slatina Sot u shua një nga aktorët e veçantë të Teatrit Kombëtar, një emër i shquar i plejadës së…
Mjeshtri i madh i humorit Gëzim Kruja festoi 60 vjetorin e daljes për herë të parë në skenë, me një…

Lajmet e fundit

Veseli sot në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë

Bota Shqiptare

Veseli sot në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli do të qëndrojë sot në Uashington. Ai do të ketë aty takime me zyrtarë të lartë të shtetit amerikan. Veseli pritet të ketë takime...

FRESH dhe policia në aksion për të mposhtur protestën e studentëve në Gjirokastër

Aktualitet

FRESH dhe policia në aksion për të mposhtur protestën e studentëve në Gjirokastër

Studentët në Gjirokastër janë në ditën e tyre të dytë të protestës për plotësimin e kërkesave të tyre. Por megjithatë ata kanë hasur vështirësi për t’u organizuar. Së pari ishte policia...

Ambasadori amerikan: Qeveria t'i ndëshkojë zyrtarët e korruptuar

Globi

Ambasadori amerikan: Qeveria t'i ndëshkojë zyrtarët e korruptuar

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka folur sot për çështjen e luftimit të korrupsionit, ndërsa ka thënë se nuk janë të mjaftueshme ligjet nëse ato nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!