Misteri, drama, thrilleri, komedia dhe spektakli erdhën premierë mbrëmjen e djeshme në një shfaqje të vetme “Sherlok Holms dhe Langoi i…
Viti mbarëkombëtar i Skënderbeut në gjithë vendin u shoqërua me aktivitete të shumta, konferenca, ekspozita dhe shfaqje artistike duke shpalosur…
Festivali ‘Balkan Trafik’ edhe vitin 2019-të do të prezantojë kulturën ballkanike në Bruksel. Në muajin prill, nga 24-28, një program…
Romani i ri nga Michel Houellebecq do të dalë me 4 janar të vitit 2019-të. Shkrimtari më i mirë dhe…
Komedia "Tag" nga Bashkim Hoxha dhe me regjisore Andia Xhunga është rikthyer për publikun në skenë te “arTurbina”. Vepra pas…
Kroati dëshmor i albanologjisë, Milan Shuflaj u përkujtua në një event të quajtur ditët kroate, por që më shumë kishte…
Instituti "Konfuci" është një institucion i përhapjes së gjuhës e të kulturës kineze në mbarë botën, i krijuar nga Zyra…
Shfaqja “Sherlok Holms dhe Langoi i Baskervillëve” nga Ken Ludvig dhe regji nga Shkëlzen Berisha do të jetë premiera e…
Promovimi i produkteve vendase është synimi kryesor i “Festës së Verërave”, e kthyer tashmë në traditë në qytetin e Pogradecit.…
“Kruja dhe Skënderbeu”, ekspozita e 53 piktorëve shqiptarë zhvendoset nga Tirana në Vlorë.   Në galerinë e artit të qytetit të…
"Kreditorët” vepër nga August Strindberg me regji Luli Hoxha vijon për publikun në skenë. Teatri Kombëtar shkruan se “Kreditorët” do…
Vepra teatrale “Prostituta” vjen premierë në Teatrin “Kujtim Spahivogli”, datë, 14 dhjetor, ora 19:00. Vepra flet për një histori të…

Lajmet e fundit

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Globi

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Tunizia ka festuar sot 8-vjetorin e një revolucioni që frymëzoi të tjerët në të gjithë rajonin dhe u bë i njohur si ”Pranvera Arabe”. Më 17 dhjetor 2010, shitësi i rrugës...

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Politikë

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka reaguar në rrjetin social ‘Facebook’, me anë të një postimi në lidhje me protestën e studentëve që po zhvillohet aktualisht përpara Kryeministrisë. “Frika të ka...

Euro zbret afër 123 lekë, në minimumin e dekadës, a po ndikon pastrimi i parave?!

Aktualitet

Euro zbret afër 123 lekë, në minimumin e dekadës, a po ndikon pastrimi i parave?!

Monedha e përbashkët europiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt monedhës vendase. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer sot me 123.19 lekë, rreth 0.22...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!