Pedonalja e Shkodrës u kthye mbrëmjen e djeshme në një pasarelë mode që tërhoqi vëmendjen e qindra qytetarëve. E organizuar…
Baleti Kombëtar i Kosovës këtë javë do të shënojë edhe hapjen e sezonit me premierën e shfaqjes “Le corsaire”. Kjo…
Fare “rastësisht” në një ditë kur Kryeministri gjendet në Korcë, edhe ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka marrë pjesë në…
Sandër Ruçi është pauses i denjë e aktorëve  të mëdhenj të humorit shkodran.  Edhe pse jashtë ose më mirë në…
Bibliografinë e përkthimeve në Shqipëri 2017 ,tashmë vjen online nga Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, në kuadër të Ditës Kombëtare të…
Opera “Carmen” po vijon për publikun në skenën e Pallatit të Kongreseve. Vepra e George Bizet do të jetë në…
Festivali Ndërkombëtar i Prozës do të mbahet për herë të parë në Kosovë, në tetor të këtij viti, dhe do…
Drama shqipe si laborator njohjeje dhe kërkimi e mbi të gjitha si formë e të qenit së bashku vjen për…
Monodrama "Infermiere Eva" shkruar nga Valentina Dafa, me interpretimin e aktores Miola Sitaj erdhi premierë mbrëmë në skenën e Teatrit…
Festina Mejzini zëri më unik që e ka Shqipëria dhe mbetet i tillë, e ndrojtur nga brenda por shpërthyese nga…
Mbrëmë, në edicionin e 66-të të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit të San Sebastianit u mbajt premiera botërore për filmin artistik…
“Vetëvrasësi” vjen sonte si produksion i Teatrit të Korçës “Andon Zako Çajupi” me autor Nikolai Erdman, dhe regji nga Sulejman…

Lajmet e fundit

Anija 2400 vjeçare gjendet e ruajtur mirë në fund të Detit të Zi

Aktualitet

Anija 2400 vjeçare gjendet e ruajtur mirë në fund të Detit të Zi

Një anije e lashtë, më së miri e ruajtur ndonjëherë, është gjetur në fund të Detit të Zi. Anija tregtare greke është mirë e ruajtur dhe besohet se është e vjetër...

Drejtoresha e CIA-s shkon në Turqi për të hetuar vrasjen e Khashoggit

Globi

Drejtoresha e CIA-s shkon në Turqi për të hetuar vrasjen e Khashoggit

Një zyrtar amerikan duke këmbëngulur në anonimitet, tha për AP se drejtoresha e CIA-s, Gina Haspel, ndodhet në Turqi për të hetuar rastin e gazetarit të vrarë saudit Jamal Khashoggi. Agjencia...

Shqipëria mbetet jashtë “Lonley Planet”, prej vitesh ajo sugjerohej për tu vizituar

Aktualitet

Shqipëria mbetet jashtë “Lonley Planet”, prej vitesh ajo sugjerohej për tu vizituar

Iu pëlqen të udhëtoni? Atëherë do jeni të kënaqur të mësni se “Lonley Planet” ka zbuluar listën me 10 vendet më të mira për tu vizituar nga turistët gjatë vitit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!