Besart Gashi, 27- vjeçari nga fshati Nekovc i komunës së Drenasit tashmë i është përveshur punës për të krijuar mozaikun…
Teatri i Operës dhe Baletit sjell në skenë baletin “Zhizel”. Rivënie historike në nder të 85- vjetorit të lindjes së…
Janë të shumtë autorët e mëdhenj botërorë të cilët nuk kanë marrë Nobel. Edhe për vitin 2017, fituesi i këtij…
Komedia klasike “Volpone” me nuancat e një drame satire që trajton lakminë dhe vesin që do të ngjitet në skenën…
Është një autor i ri në treg, një autor i ri në moshë dhe mbi të gjitha një autor që…
Ministria e Kulturës ka shpallur konkurs për Drejtorin e ri të Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogi. Pas mbarimit të mandatit…
Vepra “Krishtlindja e fundit” me regji nga Leka Bungo do të vijë premierë në skenën e teatrit. Regjisori ka nisur…
“Humoriada shqiptare” titullohej dokumentari i regjisorit të njohur shkodran Arian Çuliqi, që u shfaq mbrëmjen e djeshme në teatrin “Migjeni”…
Shfaqja “Copë-copë” me regji të Zana Krasniqit e tekst të Blerta Zeqirit, rikthehet në qytetin e Shkodrës këtë të premte…
Dje është zbuluar ylli më i ri në “Shëtitoren e Famës” (“Walk of Fame”) e Hollywoodit i cili është i…
Filmi dokumentar “Light” (Dritë), i realizuar nga regjisoret Yllka Gjollesha dhe Suela Bako u shfaq në TIFF 2018. Dy artistet,…
Mozaikët e Vilës Athinase, mes të cilëve edhe i famshmi Mozaik i Akilit do të jenë të hapur vitin e…

Lajmet e fundit

Studimet në SHBA, ambasada tjetër njoftim  të rëndësishëm

Aktualitet

Studimet në SHBA, ambasada tjetër njoftim  të rëndësishëm

Ambasada Amerikane në Tiranë njofton të gjithë studentët e vitit të parë dhe të dytë që janë të interesuar të studiojnë një semestër në SHBA se kanë nisur aplikimet. "Jeni studentë...

Parashikimi i motit 18 nëntor 2018

Moti

Parashikimi i motit 18 nëntor 2018

Zhvillimi i një qendre të presionit të ulët atmosferik në brigjet e Italisë do të sjell mot të paqëndrueshëm ne vendin tonë. Vranësirat do të jenë prezente në të gjithë territorin...

Horoskopi ditor, e diel 18 nëntor 2018

Horoskopi

Horoskopi ditor, e diel 18 nëntor 2018

Dashi Ky është momenti më i mirë për të riparë disa negociata dhe marrëveshje, të cilat mund t’iu sjellin rezultate të mëdha. Ka disa çështje nga të cilat do ju duhet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!