“Bolero në vilën e pleqve” është filmi që ka mbaruar xhirimet nga regjisori Spartak Pecani. Skenari Linda Fejzaj dhe Spartak…
Ipeshkvia e Kosovës sot e nesër do të zhvillojë disa aktivitete me të cilat shënon 550 – vjetorin e kalimit…
Presidenti Hashim Thaçi e sheh të mundshme arritjen e marrëveshjes përfundimtare me Serbinë. Thaçi, pas takimit me presidentin Vuçiq, tashmë…
“Shqipëria në fokus“. Nën ketë moto letërsia shqipe shkon në Panairin Ndërkombëtar të Librit në Vjenë, Buchëien 2018,i cili mbahet…
Mozaiku i Vilës së Athinasë është një aset brenda parkut arkeologjik të qytetit antik të Apolonisë, ende i pa studiuar.…
Vjena si një qendër me histori dhe traditë të pasur sa i përket artit, kulturës dhe mundësive të shumta për…
Fituesja e çmimit Oscar Emma Thompson është nderuar me një nga çmimet më të larta të Britanisë. Ajo mori titullin…
Buxheti i Ministrisë së Kulturës për vitin 2019  është në vlerën 2 miliardë e 165 milionë e 867 mijë lekë.…
Teatri shqiptar është i izoluar dhe duhet të prezantohet jashtë në skenat e huaja. Për regjisorë të ndryshëm ky është…
Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka publikuar disa fotografi nga një ngjarje bamirësie në të cilën ka marrë…
Besart Gashi, 27- vjeçari nga fshati Nekovc i komunës së Drenasit tashmë i është përveshur punës për të krijuar mozaikun…
Teatri i Operës dhe Baletit sjell në skenë baletin “Zhizel”. Rivënie historike në nder të 85- vjetorit të lindjes së…

Lajmet e fundit

Skenarët/ Si shpëton Shqipëria nga rënia në Ligën D

Sport

Skenarët/ Si shpëton Shqipëria nga rënia në Ligën D

Kombëtarja shqiptare përjetoi një natë tmerri në “Loro Boriçi” të Shkodrës, pasi u mposht nga Skocia me rezultatin e thellë 0-4, në një ndeshje ku dukej se gjithçka shkonte kundër...

Studimet në SHBA, ambasada tjetër njoftim  të rëndësishëm

Aktualitet

Studimet në SHBA, ambasada tjetër njoftim  të rëndësishëm

Ambasada Amerikane në Tiranë njofton të gjithë studentët e vitit të parë dhe të dytë që janë të interesuar të studiojnë një semestër në SHBA se kanë nisur aplikimet. "Jeni studentë...

Parashikimi i motit 18 nëntor 2018

Moti

Parashikimi i motit 18 nëntor 2018

Zhvillimi i një qendre të presionit të ulët atmosferik në brigjet e Italisë do të sjell mot të paqëndrueshëm ne vendin tonë. Vranësirat do të jenë prezente në të gjithë territorin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!