Charles Baudelaire Dashuria ulet mbi kafkënE Njerëzimit,Dhe mbi këtë fron e poshtëronMe të qeshur të pacipë, Fryn gëzueshëm flluska rrumbullakeQë…
Pedagogu i Universitetit të Tiranës dhe aktivisti, Ervin Goci, i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se nëse godina…
Bibliotekat gjithnjë janë konsideruar si një vend strehimi, ku mund të gjesh vetveten në leximin e rreshtave, por dhe ta…
Në ambientet e Fakultetit Ekonomik të Universitetit A.Xhuvani është bërë promovimi i librit “Dilema Kushtetuese II” e shkrimtarit dhe njëkohësisht…
Novelat më të mira të të gjitha kohërave, nga ato të Marsel Proust deri tek “Mes Marsi” i George Eliot.Të lexosh…
Eugent Bushpepa është kualifikuar në finalen e Eurovision 2018. Këngëtari shqiptari përfaqëson Shqipërinë me këngën ‘Mall’. Mbrëmjen e së martës…
Kineasti amerikan Martin Scorsese dhe aktorja australiane Cate Blanchett, presidente e jurisë hapën dje në mbrëmje edicionin e 71-të të…
Ndonëse 63 vite më parë festivali evropian “Eurovision”, kishte nisur me qëllimin që t’i bashkonte popujt e kontinetit të vjetër…
Studiuesi i njohur Aurel Plasari ka akuzuar kryeministrin Rama se kërkon të imponojë elita nga zyra e tij. Gjatë konferencës…
Sot në Pallatin e Kongreseve u mbajt Konferenca Ndërkombëtare Albanologjike kushtuar Gjergj Kastriot Skënderbeut. Kjo konferencë u zhvillua në kuadër…

Lajmet e fundit

FOTO/ ‘West Side Family’ rikthehet fuqishëm, kush e zëvendëson Dr.Florin

Kulturë

FOTO/ ‘West Side Family’ rikthehet fuqishëm, kush e zëvendëson Dr.Florin

Grupi shumë i dashur për të gjithë shqiptarët, ‘West Side Family’ pritet të ketë një rikthim të fuqishëm. Pjesë e tyre është bërë edhe vëllai i të ndjerit Dr. Flori...

Qëlloi me armë në Elbasan, ja kush është

Aktualitet

Qëlloi me armë në Elbasan, ja kush është

Pas ngjarjes së ndodhur pak orë më parë në qytetin e Elbasanit policia njofton se ka identifikuar autorin që qëlloi. Sipas policisë autori ka qëlluar dy herë në ajër me...

Një tjetër ngjarje e rëndë në Shkodër, një person humb jetën

Aktualitet

Një tjetër ngjarje e rëndë në Shkodër, një person humb jetën

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër, ku si pasojë ka humbur jetën një person. Në përplasjen e fortë që pati mes një makine dhe një...