Këngëtarja Danjela Toçi u shpall fituese e vendit të parë në Festivalin e këngës për fëmijë “FEST 2018”, në Kukës. Me…
Në Paris të Francës kanë nisur ngjarjet për të shënuar 100-vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Më shumë se…
Edhe ai që ishte njeriu i tij më i besuar, mjeku i tij, që i rrinte ditë natë te koka,…
Komedia “Prapaskena e Fatit” vjen premierë në skenë e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”. Vepra po shoqëron këto mbrëmje publikun,…
Glenn Close do të marrë çmimin “Icon” për shfaqjen e saj në “The Wife”. Ceremonia e çmimeve do të mbahet…
Shfaqja teatrore “Tri gra dhe Misugi” me regji nga Suela Bako vjen për publikun mbrëmjen e së shtunës dhe të…
Shfaqja teatrore “At Sergi”, mbështetur në novelën me të njëjtin titull të Tolstoit rikthehet për publikun te “arTurbina”. Historia e…
Publikimet më të fundit të gjermanes “Der Spiegel” në lidhje me kontratat e futbollistëve, kanë zbuluar edhe një detaj sa…
Poeti Bardhyl Londo shprehet se deklarimet që bën ministrja e Kulturës janë dhe si një tallje përballë gjendjes që kanë…
Në teatrin “Migjeni” të qytetit të Shkodrës ka filluar puna për vënien në skenë të dramës "Jugori". Vepra e autorit…
 “Bolero në vilën e pleqve” është filmi që ka mbaruar xhirimet nga regjisori Spartak Pecani. Skenari Linda Fejzaj dhe Spartak…
Ipeshkvia e Kosovës sot e nesër do të zhvillojë disa aktivitete me të cilat shënon 550 – vjetorin e kalimit…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!