Opera “Carmen” zyrtarisht realizon aktin e parë të protokollit të bashkëpunimit të TOB me Teatrin Nacional të Operës, Baletit dhe…
Një Festival plot gjurmë dhe histori. Një Festival unik në llojin e vetë ku morën pjesë 28 grupe Polifonike nga…
Në 5 vjet Ministria e Kulturës, Instituti i Monumenteve të Kulturës dhe Drejtoritë Rajonale të Kulturës Kombëtare në të gjithë…
Nga Sokrati, tek Don Kishoti, fati i atyre që kërkojnë drejtësi. Njëri mbronte lirinë e mendimit; tjetri idealin. Ja përse…
“Turbo Show”, ishte shfaqja që rikthye në skenën e Teatrit Migjeni të Shkodrës, gjatë fundjavës mjeshtrin e madh, Sandër Ruçi…
Shfaqja “Kaligula” me regji të Kushtrim Koliqit vjen sonte nga trupa e Teatrit të Kosovës si pjesë e Festivalit Mbarëkombëtar…
Në Muzeun Kombëtar “Gjethi”, është çelur ekspozita fotografike me titull “Viti 1989 Çlirimi”. Ekspozita dedikuar komunizmit rumun si dhe revolucionit…
Ministia e Kulturës dhe gjithë ata që mbështesin rrëzimin e TK, me në krye dyshen Rama – Veliaj,  nuk kishin…
Michel Houllebecq, shkrimtari tashmë me famë botërore, autor u romaneve “Thërrmijat Elementare” dhe “Platforma”, martohet për herë të tretë. Romantikët…
Grupi shumë i dashur për të gjithë shqiptarët, ‘West Side Family’ pritet të ketë një rikthim të fuqishëm. Pjesë e…
Pranë qytetit të Divjakës janë zbuluar rrënojat e një vendbanimi antik, që ekipi i arkeologëve mendon se i përket gjysmës…
Sopranoja nga Kosova, Elbenita Kajtazi po shkelë tashmë skenat më të njohura operistike ndërsa së fundmi ka njoftuar se do…

Lajmet e fundit

Shpërthimi në Vlorë, gruaja: Si e gjeta pakon lidhur me celular

Aktualitet

Shpërthimi në Vlorë, gruaja: Si e gjeta pakon lidhur me celular

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë e mbrëmjes së kaluar në një banesë në lagjen Çole të Vlorës. News24 dhe BalkanWeb sjellin eskuzivisht pasojat e shpërthimit dhe...

Tirana mundet nga Laçi

Sport

Tirana mundet nga Laçi

Laçi ka mundur me lehtësi Tiranën me rezultatin 2-1. Kurbinasit kanë mbyllur takimin që pjesën e parë duke shënuar dy gola të shpejtë me anë të Shtubinës në minutën e 14’...

Itali, shqiptarëve u gjejnë vepra arti e objekte të çmuara

Bota Shqiptare

Itali, shqiptarëve u gjejnë vepra arti e objekte të çmuara

Dy shqiptarë me banim në provincën e Casertërs në Itali janë vënë në pranga nga Policia italiane me akuzën e grabitjes së disa banesave. Në banesat e tyre janë gjetur...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!