Ceremonia e rivarrimit të eshtrave të Mid’hat Frashërit u zhvillua në parkun e liqenit Artificial në Tiranë, me pjesëmarrjen e…
Njëri nga pjesëmarrësit e Kongresit të Manastirit, At Gjergj Fishta, pati ndikim të fuqishëm në unifikimin e alfabetit të shqipes,…
Teatri i Operës dhe Baletit  sjell në skenë operën “La Triavata” nga Giuseppe Verdi. Për tre mbrëmje me radhë në…
“Lule për Alisën” është ekspozita e parë e piktorit Leon Çika. Janë 35 piktura që për 10 ditë do të…
Piktorët në aktivitetin e tyre vazhdojnë krijimtarinë, duke u përballur me probleme të cilat prej vitesh nuk kanë gjetur zgjidhje.…
Panairi i 21 i Librit “Tirana 2018” çel siparin në datë 14 nëntor. Rreth 100 shtëpi botuese nga mbarë trevat…
Është ndarë sot nga jeta në moshën 72- vjecare publicisti i njohur shkodran Paulin Shtjefni Në vitin 2015 Radio Televizioni…
"Zoti i Masakrës" komedia brilante e Yasmina Reza në Shkodër mbrëmjen e së martës dhe të mërkurës. Një vepër e…
Në Panairin e Librit në Tiranë, të enjten, më 15 nëntor 2018, në orën 11:00, bëhet promovimi i romanit të…
Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve Popullore do të zhvillojë dy koncerte në Gjermani. Pas Gjakovës ku u mirëprit nga…
Konferencë shkencore ndërkombëtare me rastin e 70- vjetorit të arkeologjisë shqiptare u organizua gjatë dy ditëve në qytetin e Maliqit…
Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, me rastin e kthimit në atdhe të eshtrave të personalitetit të shquar të letrave shqipe dhe…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!