Mbrëmjen e së enjtes nis në qytetin e Ulqinit edicioni i katërt i festivalit, që bën bashkë në konkurrim filma…
Dje ishte Dita Botërore e Fotografisë. Në këtë ditë të shënuar kujtojmë një nga operatorët e shquar të filmit shqiptar,…
Bëhet fjalë për veprën teatrore “Gomari i Babatasit” me regjisorin Altin Basha, me të cilin në fund të muajit shtator…
Ceremonia për funeralin e këngëtares së ndjerë, Aretha Franklin do të mbahet më 31 gusht në vendlindjen e saj në…
Gushti njihet ndryshe si muaji i emigrantëve, pasi të gjithë presin pushimet për të ardhur në vendlindje, e për t’u…
Edicioni i 58-të i Festivalit Veror të Ohrit përfundon me shfaqjen “Iliada” e Homerit të realizuar nga aktorët e Teatrit…
 Valmir Tertini është shpërblyer si regjisori më i mirë me filmin e tij “Tradhti me letra” (cheating for papers) në…
Regjisori dhe pedagogu i shquar Kristaq Mitro, me një karrierë të gjatë e të suksesshme në Kinostudion “Shqipëria e re”,…
Qeveria e Izraelit dhe transmetuesi kombëtar i këtij vendi kanë arritur marrëveshjen për mbajtjen e Eurovizion 2019. Gazeta izraelite Haaretz…
Skandaloze që artistët vazhdojnë të dalin në pension në moshën 56 vjeç gratë dhe 61 vjeç burrat. Kërkojmë që gruaja…
Në moshën 51 vjeçare është ende një nga aktoret më të paguara të kinemasë dhe e preferuara e publikut. Në…
Kryevepra botërore “Princi i vogël” e shkrimtarit Antoine de Saint-Exupery vjen për artdashësit nga aktorja e mirënjohur Yllka Mujo, regjisori…

Lajmet e fundit

MPJ: Perëndimi dhe Kosova do të vazhdojnë partneritetin e tyre

Bota Shqiptare

MPJ: Perëndimi dhe Kosova do të vazhdojnë partneritetin e tyre

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës është duke përcjellë me vëmendje qasjen destruktive të Serbisë në lidhje me krijimin e lajmeve të rrejshme, me qëllim përhapjen e propagandës dhe...

Lezhjanët thyejnë rekord për martesat, tiranasit mbeten të fundit

Aktualitet

Lezhjanët thyejnë rekord për martesat, tiranasit mbeten të fundit

Në shoqërinë e një vendi, martesa është një ngjarje e rëndësishme. Nuk është aspak çudi që martesat në ditët e sotme janë shumë më ndryshe se ato të viteve më...

Harry flet për herë të parë për fëmijën, dhe të gjithë u emocionuan

Show-biz

Harry flet për herë të parë për fëmijën, dhe të gjithë u emocionuan

Princ Harry​ dhe Meghan​ Markle janë në pritje të fëmijës së tyre të parë. Jemi të gjithë të emocionuar! Momentalisht, çifti ndodhet në Australi për një turne mbretëror dhe aty folën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!