Një tablo e piktorit britanik, David Hockney u shit për 90,3 milionë dollarë gjatë ankandit të realizuar të premten nga…
Drama “Ditari i Ana Frank” në regjinë e Armela Demaj solli premierën në skenën e Teatrit Metropol mbrëmjen e djeshme…
Drama “Ditari i Ana Frank” në regjinë e Armela Demaj solli premierën në skenën e Teatrit Metropol mbrëmjen e djeshme…
170 fotografi të përzgjedhura prej autorëve më të njohur të trashëgimisë fotografike të Muzeut Marubi në Shkodër, do të ekspozohen…
“Profeti Muhamet”, sh.b “55” boton biografinë mbresëlënëse, shkruar deri më sot   Për herë të parë në gjuhën shqipe vjen…
Në Panairin e Librit, hapur dje në Pallatin e Kongreseve, mes stendave të botuesve është edhe shtëpia botuese “55”, me…
Ministria Kumbaro po përgatit qokën e radhës. Ajo kthehet në vendin “e krimit”, kur botuesit me kohë e akuzojnë për…
Muzeu Etnografik në Kavajë përmban shumë vlera autentike si veshje popullore dhe objekte të tjera qysh nga periudha Ilire, 1400-1600…
 Në kuadër të Programit Interreg “Balkan-Mediterranean 2014-2020”, përfaqësues të Institutit të Monumenteve të Kulturës, morën pjesë në takimin teknik me…
Teatri Kombëtar Eksperimental "Kujtim Spahivogli" sjell mbrëmjen e së shtunës premierën teatrore “Jashtë derës”. Drama vepër e autorit Wolfgang Borchert…
Festivali ndërkombëtar “Pianodrom” po zhvillon edicionin e gjashtë në Tiranë. Prej disa vitesh festivali ka sjellë në skenë artistë të…
Para disa ditësh doli në qarkullim në libraritë e  Tiranës libri studimor “Pikëllim në një foto të vjetër” me autorësinë…

Lajmet e fundit

Parashikimi i motit 18 nëntor 2018

Moti

Parashikimi i motit 18 nëntor 2018

Zhvillimi i një qendre të presionit të ulët atmosferik në brigjet e Italisë do të sjell mot të paqëndrueshëm ne vendin tonë. Vranësirat do të jenë prezente në të gjithë territorin...

Horoskopi ditor, e diel 18 nëntor 2018

Horoskopi

Horoskopi ditor, e diel 18 nëntor 2018

Dashi Ky është momenti më i mirë për të riparë disa negociata dhe marrëveshje, të cilat mund t’iu sjellin rezultate të mëdha. Ka disa çështje nga të cilat do ju duhet...

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!