Lezhë, Frano Kulli zgjidhet drejtuesi i bibliotekës publike ”Gjergj Fishta”

E Enjte, 10 Janar 2019 15:18

Kryetari i bashkisë Fran Frrokaj prezanton drejtorin e Bibliotekës Publike ”Gjergj Fishta” në Lezhë, Frano Kulli i cili do të drejtojë një ndër institucionet më të rëndësishme kulturore të qytetit.

”Misioni juaj është përsosja edhe më tej e shërbimit,pasurimit me libra të rinj,rritja e numrit të lexuesve, promovimit të talenteve,ndaj keni gjithë mbështetjen time”, u shpreh Frrokaj.

Kulli falenderoi kryebashkiakun për besimin e dhënë në drejtimin e bibliotekës,duke shprehur besimin për të bërë më të mirën e mundshme për bibliotekën dhe qytetin e Lezhës. Frano Kulli është një personalitet me kontribut të çmuar në fushën e kulturës dhe fushën e medias, ku për këtë të fundit ka pasur post të lartë drejtues, Zv. Kryetar i KKRT si dhe anëtar anëtar i Këshillit Kombëtar të Radios e Televizionit (KKRT-së), zgjedhur nga Kuvendi i Shqipërisë.

Kulli ka themeluar,shtypshkronjën “Gjergj Fishta”, e para shtypshkronjë në historinë e qytetit Lezhë.Në vitin 1994 Themelon Entin Botues Poligrafik “Gjergj Fishta”,në vitin 1995-1996 drejtues i gazetës “Lezha informacion”,viti 1999-2001 Drejtues dhe ortak i TV-“Besëlidhja”. Frano Kulli është kontributor edhe në fushën politike lokale të Lezhës. 

lezheeee-1-639x420 (1).jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shitet Telekom Albania, ja kush janë blerësit dhe shuma

Aktualitet

Shitet Telekom Albania, ja kush janë blerësit dhe shuma

Shitet Telekom Albania. Sipas informacioneve të publikuara sot, Telekom Albania i është shitur një kompanie bullgare. Vlera e shitjes është 50 milion euro. Më poshte keni njoftimin që konfirmon shitjen e Telekom...

Kapen 2 milionë euro drogë

Aktualitet

Kapen 2 milionë euro drogë

Një sasi e madhe droge është kapur gjatë natës në Italia. Në pranga është vënë një shqiptar, i cili mësohet se e kishte lënë sasinë e madhe të kanabisit në garazhin...

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Aktualitet

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Dy shqiptarë janë ndaluar në aeroportin e Berlinit në Gjermani pasi nuk kishin leje qëndrimi në këtë shtet, ndërsa bashkë me to janë arrestuar edhe një turk dhe një shtetas...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!