Rita Ora performoi për bamirësi në BBC

E Enjte, 08 November 2018 15:23

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka publikuar disa fotografi nga një ngjarje bamirësie në të cilën ka marrë pjesë në Londër.

Rita ka kënduar në këtë ngjarje bamirësie të organizuar nga “BBC Children in Need” për të ndihmuar fëmijët në nevojë.

Rita ka shkruar: “Faleminderit BBC. E dashuroj atë se çfarë bamirësia e ju keni bërë! Çdo gjë që unë mund të bëjë për të ndihmuar, do ta bëjë! Mos harroni të enjten më 15.11.18 të më shikoni në BBC mua e disa artistë të mrekullueshëm duke performuar për të gjithë ju! Një shkoni e erdhi tjetra! Victoria’s Secret jam duke ardhur për ju!”.

Rita ka shumë vite që punon për organizatë botërore “Unicef”, në ndihmë për fëmijët në nevojë.

Rita në këtë postim gjithashtu ka konfirmuar edhe pjesëmarrjen e saj në shfaqjen e “Victoria’s Secret”.

rita2.JPG

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!