Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Benjamin Kololli, ishte protagonisti kryesor i takimit të vlefshëm për Europa League, AEK Larnaka- FC…
Në Galerinë e Akademisë së Kosovës është përuruar sot monografia për akademikun dhe piktorin Muslim Mulliqi. Branko Koviç autori i monografisë…
Çmimi “Man Booker Prize” për fiksion e ka publikuar listën e ngushtë, duke zbuluar emrat Anna Burns, Esi Edugyan, Daisy…
Njeriu që renditet i pari ndër artistë në Librin Guiness sa i përket thyerjes së rekordeve me mozaikët e tij,…
 Për krijimtarinë muzikore shqiptare pak ka vëmendje. Veprat e autorëve shqiptarë mungojnë në koncerte të ndryshme, dhe sipas kompozitorit Miron…
Komedia romantike “Nina” vepër e autorit francez Andre Roussin pritet të vijë premierë në sezonin artistik që ka nisur me…
Shumë filma do të kishin qenë ndryshe me aktorë të tjerë. Disa aktorë i refuzuan shumë role simbolike për arsye…
Gjergj Kastrioti Skënderbeu është fytyra e vërtetë e kombit shqiptar, është ajo çfarë në të vërtet është kuptimi i jetës…
“Asgjë nuk ka ndryshuar, edhe këtë vit është buxhet më pak se një vit më pare, shprehet i shqetësuar “Tirana…
Komedia e trishtë “Babai” me regji nga Spiro Duni dhe një kast aktorësh të njohur për dy mbrëmje me radhë…

Lajmet e fundit

Vllaznia nuk ndalet, viktima këtë herë quhet Dinamo

Sport

Vllaznia nuk ndalet, viktima këtë herë quhet Dinamo

Habitati i Vllaznisë nuk është në Kategorinë e Parë dhe këtë gjë shkodranët e kanë treguar edhe përballë Dinamos. Kuqeblutë fituan 2-0 ndaj kryeqytetasve, duke marrë fitoren e 3-të në...

I armatosur dhe me mjete për të vjedhur, shqiptari kapet në flagrancë

Bota Shqiptare

I armatosur dhe me mjete për të vjedhur, shqiptari kapet në flagrancë

Me një motor, endej tinëzisht në mesin e automjeteve të rënda dhe të parkuara, por lëvizjet e dyshimta ngallën kuriozitetin e patrullës së policisë. Në këtë mënyrë, përfundoi në pranga një...

Ndotja në Shqipëri alarmante... 7 cigare në ditë i “pini” edhe nëse s’bleni paketë

Aktualitet

Ndotja në Shqipëri alarmante... 7 cigare në ditë i “pini” edhe nëse s’bleni paketë

Është përllogaritur se çdo vit për shkak të ajrit të ndotur në Europë humbin jetën në mënyrë të parakohshme rreth 400 mijë individë, sipas një artikulli të publikuar nga Forumi...