Shqipëria do të përballet me Skocinë ditën e shtunë në takimin e vlefshëm për Grupin 1 të Ligës së Kombeve.  …
Shprehje fantastike nga Danielle Steel. “Ndoshta disa njerëz nuk do të jenë përgjithmonë në jetën tonë. Disa mund të jenë…
Një program krejt i veçantë që mban firmën prestigjoze të Pëllumb Kullës si autor, një thesar i humorit shqiptar, të…
Poeti disdent Havzi Nela, i cili u var nga regjimi komunist,  30 vjet më parë, në sheshin e Kuksit, prezantohet…
Paraditja e sotme ka qenë mjaft e frekuentuar në Panairin e Librit, i çelur paraditen e së mërkurës. Me qindra…
Në edicionin e 21-të të Panairit të Librit shtëpia botuese “55” sjellë disa tituj të rinj dhe një sërë librash…
Në prezantimin e librit 'Kur sunduesit grinden' ka qenë i pranishëm vetë shkrimtari i madh Ismail Kadare i cili ka…
Një tablo e piktorit britanik, David Hockney u shit për 90,3 milionë dollarë gjatë ankandit të realizuar të premten nga…
Drama “Ditari i Ana Frank” në regjinë e Armela Demaj solli premierën në skenën e Teatrit Metropol mbrëmjen e djeshme…
Drama “Ditari i Ana Frank” në regjinë e Armela Demaj solli premierën në skenën e Teatrit Metropol mbrëmjen e djeshme…
170 fotografi të përzgjedhura prej autorëve më të njohur të trashëgimisë fotografike të Muzeut Marubi në Shkodër, do të ekspozohen…
“Profeti Muhamet”, sh.b “55” boton biografinë mbresëlënëse, shkruar deri më sot   Për herë të parë në gjuhën shqipe vjen…

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!