AKEP publikon listën e portaleve që duhet të publikojnë NIPT brenda 72 orësh, përndryshe mbyllen   Autoriteti i KOmunikimeve Elektronike…
Nga Kastriot Dervishi Ambasadori i Rusisë në Shqipëri, nëpërmjet një mesazhi, krejt të papritur, analizoi 80-vjetorin e marrëveshjes së Munihut,…
Një 18 vjeçar shqiptar ka ngacmuar seksualisht dy vajze të shkollës së mesme në Itali dhe është vëne në pranga…
Sali Berisha 24 mins ·  Sot dita e te gjitha diteve te mia, 74 vjetori i lindjes! Falenderim te perzemert dhe…
Një incident ndodhi mes të burgosurve shqiptarë dhe atyre afrikanë në burgun e Marasit në Itali. Mediat vendase raportojnë se…
Shqipëria vuan nga cektësia e disa shërbimeve bankare sidomos në lëmin e pagesave. Kjo vlen edhe për terminalet POS, të…
Ka nisur sot viti i ri akademik për rreth 83 mijë studentë dhe për 10 mijë pedagogë të brendshëm dhe…
Nga Leonora Laçi   Rastësisht më ra në duar dorëshkrimi i z. Gjon Kadeli, pasi një fragment i këtij libri…
Një lajm i keq për Universitetin “Luigj Gurakuqi” të Shkodrës por edhe botën akademike. Ndahet nga jeta zëvendës rektori i…
Kanceri i gjirit vijon të mbetet një sëmundje që po merr përmasa të frikshme në Lezhë. 20 raste të reja…
Parlamenti maqedonas do të debatojë më 15 tetor rreth amandamenteve kushtetuese të propozuara lidhur me ndryshimin e emrit të Maqedonisë,…
Një shqiptar mbeti i vdekur dhe dy te tjere u plagosen, ne nje tentative arratie ndaj policise, e cila i…

Lajmet e fundit

96 orë pasi nisi punën, Tirana zyrtarizon Ardian Memën

Sport

96 orë pasi nisi punën, Tirana zyrtarizon Ardian Memën

Të premten e kaluar, më datë 12 tetor, Ardian Mema prishi kontratën me Flamurtarin, ku ishte në rolin e zëvendës-trajnerit dhe nisi menjëherë punën te Tirana e tij. Skuadra ku...

Tre akuza, gangsteri Arda Turan mund të kalbet në burg

Sport

Tre akuza, gangsteri Arda Turan mund të kalbet në burg

Arda Turan, një futbollist i nivelit botëror që shumë shpejt mund të kthehet në një të burgosur të nivelit botëror. Mesfushori i huazuar nga Barcelona te Bashakshehiri në Turqi është në...

Foto/ Rikthehet vajza e Sabianit, do 'llahtariseni' nga format e saj trupore

Show-biz

Foto/ Rikthehet vajza e Sabianit, do 'llahtariseni' nga format e saj trupore

Vajza e këngëtarit shqiptar, Sabianit është kthyer fuqishëm ne rrjetet sociale. Modelja Keisi Medini ka ndarë një foto me bikini ku ka nxjerrë në pah format e saj perfekte. Me sa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!