Personat që kanë humbur jetën nga sëmundjet e aparatit të qarkullimit të gjakut (Ishemike të zemrës dhe tensioni i lartë…
Ndërsa Norvegjia është vendi që kryeson në botë sa i përket mirëqenies së të rinjve, Shqipëria renditet e 48 në…
Teksa në ‘Studio e Hapur’ po diskutohet rreth 367 mijë shqiptarëve që aplikuan këtë vit për llotarinë amerikane dhe 320…
Gjatë emisionit 360grade, Aktivisti Aulon Bej Kalaja u shpreh se ka ndodhur një ngjarje shumë e rëndë. Sipas tij,  një…
Gjatë emisionit 360grade, Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj u shpreh se Rama po procedon vajza të vogla dhe kërkon ti…
Jemi në qytetin e Laçit, vetëm 100 metra larg Komisariatit të Policisë, ose ndryshe e njohur si rruga kryesore e…
Rreth 37 mijë matyrantë dhanë ditën e djeshme provimin e detyruar të Gjuhës së Huaj. Testimi i gjuhës së huaj…
Pak minuta pasi droni me banderolë u shfaq mbi podiumin ku qëndronte kryeministri Edi Rama në Orikum, policia e Vlorës…
Çfarë po hamë? Kjo pyetje shqetëson çdo shqiptar sa herë dëgjon se frutat dhe perimet rriten me kimikate të rrezikshme.…
Një italiane ka përplasur një makinë në të cilën udhëtonin tre shqiptarë, pasi është treguar e pavëmendshme gjatë drejtimit të…
Pak muaj më parë, lideri ynë “global”, kryeministri Edi Rama iu përvesh emisionit investigativ italian, “Le Iene”, e cila prezantoi…
Nxënës të klasave të katërta të shkollës “Dituria” ishin sot mysafirë të Bashkisë së Shkodrës. Të shoqëruar nga mesueset e…

Lajmet e fundit

Aksident me vdekje në Shkodër

Aktualitet

Aksident me vdekje në Shkodër

Një aksident me vdekje ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Kryebushat, në aksin që lidh qytetin e Shkodrës me Bushatin. Viktimë e këtij aksidenti mësohet se ka qenë një grua, Shpresa...

Foto me kryq në ballë të universitetit, kush janë 10 pedagogët e Politeknikut që studentët kërkojnë vetting

Aktualitet

Foto me kryq në ballë të universitetit, kush janë 10 pedagogët e Politeknikut që studentët kërkojnë vetting

Ndërsa ka nisur marshimi i studentëve dhe i gjimnazistëve të Tiranës drejt Ministrisë së Arsimit, sot në ditën e shtatë të protestës, e cila do të jetë edhe më kulminantja...

Të burgosurit grek xhirojnë dhunën ndaj shqiptarit të dyshuar për vrasjen e studentes greke

Aktualitet

Të burgosurit grek xhirojnë dhunën ndaj shqiptarit të dyshuar për vrasjen e studentes greke

19-vjeçari shqiptar, Aleksandër Luca, që dyshohet se ka vrarë  studenten Eleni Topaludhi në Rodos ka rënë viktimë e rrahjes brenda burgut të Avlonës. Të burgosurit fillimisht filluan një sulm verbal me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!