Në prangat e policisës së Vlorës ka rënë një prej grabitsit të dyqanit të celularëve. Sipas të dhënave të para,…
Ulja e temperaturave ka sjellë reshje bore në disa zona malore në vend, ndërkohë që kanë filluar edhe problemet e…
Studentët të cilët prej orës 10:00 protestojnë para kryeministrisë janë ndaluar të mbajnë mjete ngrohëse. Mësohet se policia i ka…
Një mëngjes në fund të gushtit 2016, ende pa gdhirë, Esin dhe Hüseyin Sakınmaz mbushën makinën me ushqime të gatshme…
Si çdo vit në nëntor, bashkë me buxhetin e shtetit diskutohen disa ligje mbi taksimin e shqiptarëve, të cilat hapin…
Kryeministri Edi Rama ka postuar një tjetër video ku fton studentët për dialog. Por ajo që të bën më shumë…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar së fundmi një video nga mbledhja e studentëve të Universitetit të Korçës me rektorin e…
Nga Gëzim Saliu/ Ishin thuajse të gjithë të sigurt se Ilir Meta do ishte një President ndryshe nga paraardhësit e…
Studentët sot janë përkrahur nga Senati  Akademik i Universitetit Bujqësor të Tiranës. Këta të fundmi me anë të një deklarate për…
Pedagogu i Fakultetit të Ekonomisë, Rezar Prifti, ka dyshime se po përdoret për të ndikuar mbi studentët për të hequr…
Një grup me studentë dhe gjimnazistë janë nisur paradite nga Miloti drejt Tiranës në këmbë kanë mbrritur sot në mbrëmje…
Qytetarëve britanikë do t’u kërkohet të paguajnë 7 euro çdo tre vjet kur udhëtojnë në vendet e BE, por nuk…

Lajmet e fundit

Nxënësit e shkollës "At Gjon Karma" bojkotojnë mësimin

Aktualitet

Nxënësit e shkollës "At Gjon Karma" bojkotojnë mësimin

Nxënësit e Shkollës së Mesme "At Gjon Karma" në Gur të Zi në Shkodër sot kanë bojkotuar orën e parë të mësimit. Shkak për bojkotimin e mësimit është bërë mungesave e...

Zbulohet varri antik në Egjipt

Globi

Zbulohet varri antik në Egjipt

Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar një varr antik më shumë se 4,400-vjeçar në kompleksin e piramidave të Sakaras. Varri privat, rreth 10 metra i gjatë dhe 3 metra i lartë, mendohet se...

U dënua me burg për korrupsion, por mori pafajësinë

Aktualitet

U dënua me burg për korrupsion, por mori pafajësinë

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Artur Zoto ka vendosur mos t’ia lërë harresës arrestimin dhe mbajtjen në paraburgim më tepër se një vit.   Përmes një padie civile, ish zyrtari i larte...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!