Një punëtor pastrimi ka gjetur kafkën e një njeriu në një nga kanalet e një zone industriale në Prevezë, Greqi.…
Ka mbërritur edhe reagimi i parë pas publikimit të listës së portaleve të parregjistruara dhe që u kërkohej të paraqiteshin…
Ndër 5 bebe një vjen në jetë me operacion dhe jo me lindje natyrale. Sipas statistikave, nga viti 2000 deri…
Një tërmet i fuqishëm ka goditur paraditen e sotme Greqinë. Siç bëhet e ditur nga Instituti Europian Europian Sizmik, tërmeti…
Kontrolli i Lartë i Shtetit në një raport auditimi performance ka marrë në analizë “Strategjinë Antikorupsion” 2015-2020″  duke u ndalur…
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur një vendim për hetimet në lidhje me Saimir Tahirin. Siç raportojnë mediat, mësohet…
Presidenti i Republikës Ilir Meta e ka nisur këtë javë me një përshëndetje speciale nga Alpet Shqiptare. Në profilin e…
Vlera e depozitave të klientëve në dhjetë bankat komerciale në Kosovës, deri në tetor të këtij viti ka arritur në…
Mania e të pasurit nën kontroll të gjitha mediat, ka bërë që Edi Rama të japë urdhër për të regjistruar…
Dita e hënë në tregun vendas të këmbimit valutor është shoqëruar me një rritje të lehtë të euros, duke rritur…
Arrest me burg për autorin e masakrës së Matit. I braktisur nga famija dhe pa avokat mbrojtës, Kujtim Koxha, autori…
Nga 1 janari 2019 pritet që të hyjë në fuqi ligji 25/2018 “Për kontabilitetin dhe pasqyrat financiare” çka ka detyruar…

Lajmet e fundit

96 orë pasi nisi punën, Tirana zyrtarizon Ardian Memën

Sport

96 orë pasi nisi punën, Tirana zyrtarizon Ardian Memën

Të premten e kaluar, më datë 12 tetor, Ardian Mema prishi kontratën me Flamurtarin, ku ishte në rolin e zëvendës-trajnerit dhe nisi menjëherë punën te Tirana e tij. Skuadra ku...

Tre akuza, gangsteri Arda Turan mund të kalbet në burg

Sport

Tre akuza, gangsteri Arda Turan mund të kalbet në burg

Arda Turan, një futbollist i nivelit botëror që shumë shpejt mund të kthehet në një të burgosur të nivelit botëror. Mesfushori i huazuar nga Barcelona te Bashakshehiri në Turqi është në...

Foto/ Rikthehet vajza e Sabianit, do 'llahtariseni' nga format e saj trupore

Show-biz

Foto/ Rikthehet vajza e Sabianit, do 'llahtariseni' nga format e saj trupore

Vajza e këngëtarit shqiptar, Sabianit është kthyer fuqishëm ne rrjetet sociale. Modelja Keisi Medini ka ndarë një foto me bikini ku ka nxjerrë në pah format e saj perfekte. Me sa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!