Ora News publikon ekskluzivisht përgjimin e telefonatës së shefit të Imazherisë në QSUT, Maks Basha, i cili kërcënon infermierin dhe…
Një zë gruaje ka kumbuar krejt ndryshe sot në podiumin e Kuvendit Kombëtar të PD-së në Tiranë. Ishte zëri i…
Studentët vijojnë protestën e tyre për të disatën ditë me radhë. Këtë të shtunë, grupit të studentëve të mbledhur përpara…
Nga Specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Athina/Greqi drejt vendit tonë i shtetasit shqiptar, Bardhok Frroku, 43 vjeç,…
Mjeku Luan Dragusha, i cili la SHBA-në për Shqipërinë, dhe u arrestua gjoja me akuzën e shpërdorimit të detyrës, akuzë…
Duke qenë se ministri i Brendshëm sipas ligjit nr.108/2014 “Për Policinë e Shtetit” (neni 7) nuk ka kompetenca mbi policinë,…
Ditën e djeshme, 7.5 milionë lekë të reja nga 3 persona të maskuar, u vodhën në Shkozet të Durrësit. Policia…
Gjykata e Tiranës vendosi detyrim paraqitje për Fabiol Alushin pavarësisht kërkesës së Prokurorisë për “burg pa afat”. Fabiol Alushi i…
Në Rrugën e Durrësit, studentët vijuan protestën pa u tërhequr me kusht realizimin e të gjithë kërkesave të tyre. Qeveria…
Një 28-vjeçar është arrestuar nga policia e Librazhdit për motivin e armëmbajtjes pa leje. I riu ishte banues në fshatin…
Studentët vijojnë të sfidojnë kushtet e vështira të motit, ku për post temperaturave të ulëta, problematikë tjetër e shtuar janë…
Dy pedagogët Fitim Zekthi dhe Elvis Hoxha mbështesin kërkesat e studentëve, të cilët prej 10 ditësh janë në protestë. Të…

Lajmet e fundit

Zjarr në kopshtin e fëmijëve, mensa përfshihet nga flakët

Aktualitet

Zjarr në kopshtin e fëmijëve, mensa përfshihet nga flakët

Panik ne nje kopesh femijesh ne Lezhe. Zjarri qe perfshiu konviktin e shkollës “Kolin Gjoka” në Lezhë ka krijuar frikë dhe panik pasi në këto ambiente janë dhe fëmijët e...

Nxënësit e shkollës "At Gjon Karma" bojkotojnë mësimin

Aktualitet

Nxënësit e shkollës "At Gjon Karma" bojkotojnë mësimin

Nxënësit e Shkollës së Mesme "At Gjon Karma" në Gur të Zi në Shkodër sot kanë bojkotuar orën e parë të mësimit. Shkak për bojkotimin e mësimit është bërë mungesave e...

Zbulohet varri antik në Egjipt

Globi

Zbulohet varri antik në Egjipt

Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar një varr antik më shumë se 4,400-vjeçar në kompleksin e piramidave të Sakaras. Varri privat, rreth 10 metra i gjatë dhe 3 metra i lartë, mendohet se...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!