Qeveria shqiptare do të ndalojë importin e automjeteve të prodhuara para 10 vitesh, por ekspertët thonë se ai duhet të…
Frika e Vetting-ut po i bën gjyqtarët të ulin në mënyrë drastike vendimet me pafajësi të të pandehurve. SCAN ka…
Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori ish-kryetarin, i komanduar pas largimit të Shukri Xhelilit dhe 4 drejtues…
Një aksident ka ndodhur sot në aksin rrugor Elbasan- Metarlugji, në fshatin Katundi i Ri, mjeti tip “Benz” me targa…
Pas “paketës antishpifje” të kryeministrit Edi Rama dhe pa asnjë bazë ligjore, Autoriteti i Komunikimeve Elektronike e Postare publikoi një…
Mbyllja e planifikuar e kazinove dhe pikave të basteve në zonat e banuara në Shqipëri, është një vendim i mirëpritur…
Vonesat e nisjes së fluturimeve për shqiptarët janë kthyer tashmë në një shqetësim të zakonshëm. Ditën se sotme pasagjerët e…
Një shqiptar është arrestuar në Itali pasi u kap me drogë në makinë. 32-vjeçari Edson Fejzo u  vu në pranga…
Kompania Bastarena ka nxjerrë blof në mënyrë spektakolare Edi Ramën lidhur me debatin për lojërat e fatit. Në një postim…
Bashkëshortja e Kujtim Koxhës, i cili vrau tre persona dhe plagosi një tjetër, do ta mbështesë të shoqin, pavarësisht krimit…
Ditën e sotme, AKEP ka publikuar në media një listë portalesh, të cilat sipas saj janë të paregjistruara. Në njoftimin…
Policia greke ka vënë në pranga një 61-vjeçar shqiptar për trafik droge. Ndalimi i tij u bë në aksin rrugor…

Lajmet e fundit

Haradinaj: Nuk ka ekstradim të Babales pa kaluar të gjitha etapat ligjore

Aktualitet

Haradinaj: Nuk ka ekstradim të Babales pa kaluar të gjitha etapat ligjore

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është pyetur gjatë vizitës së tij në Tiranë për mundësinë e ekstradimit nga Kosova të Albert Veliut i njohur si Babalja, i cili shfaqet në...

Derbi Inter-Milan, sfidë mes SHBA dhe Kinës

Sport

Derbi Inter-Milan, sfidë mes SHBA dhe Kinës

“Derbi i Madonninës” mes Milanit dhe Interit, që do të luhet këtë të dielë, i tejkalon kufijtë sportivë. Tashmë kjo përballje konsiderohet edhe si sfida mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës...

96 orë pasi nisi punën, Tirana zyrtarizon Ardian Memën

Sport

96 orë pasi nisi punën, Tirana zyrtarizon Ardian Memën

Të premten e kaluar, më datë 12 tetor, Ardian Mema prishi kontratën me Flamurtarin, ku ishte në rolin e zëvendës-trajnerit dhe nisi menjëherë punën te Tirana e tij. Skuadra ku...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!