Policia e Shtetit dhe FNSH ka bërë bilancin e një jave në kuadër të masave për rritjen e parametrave të…
 Plas te Skënderbeu. Lojtarët e kampionëve në fuqi nuk kanë pranuar të dalin në stërvitjen e sotme për shkak të…
Një nga dy të plagosurit në mbrëmjen e 4 tetorit në një lokal në zonën e ish-bllokut, Eljon Hato, ka…
Një 43 vjeçare është vetëhelmuar me fostoksinë në Fier. Ngjarja ka ndodhur në në fshatin Sektor-Seman.  “Më datë 14.10.2018, në…
Çdo ditë në botë, 7.000 fëmijë nën 5 vjeç vdesin për shkaqe të lidhura me kequshqimin; e thënë ndryshe 5…
Zyrtarët turq që po hetojnë zhdukjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, do të bastisin konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll,…
Nga Abert Lusha Të nderuar të pranishëm! Mirë se keni ardhur në këtë takim të Bashkisë Kamëz në kuadrin e…
Një vatër e madhe zjarri ka rënë në fshatin Zues në Shkodër ku dhe rrezikohen disa banesa.Për shkak të terrenit…
Në kuadër të operacionit “Tispol 2018” për rritjen e sigurisë rrugore, Policia Rrugore e Tiranës njofton se brenda një jave…
Shqipëria ka humbur ndjeshëm pozicione në indeksin global të urisë, që publikohet çdo vit. Në raportin e këtij viti, Shqipëria…
Mbi 10 mijë të verbër në Shqipëri kërkojnë të drejtat e tyre. Në një marshim simbolik në ditën e Shkopit…
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, mori pjesë javën e kaluar në Mbledhjet Vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe…

Lajmet e fundit

4 ditë pasi prezantoi të dashurën, Rezart Veleshnja merr vendimin drastik

Show-biz

4 ditë pasi prezantoi të dashurën, Rezart Veleshnja merr vendimin drastik

Vetëm disa ditë më parë aktori i njohur i “Portokalli”, Rezart Veleshnja publikoi për herë të parë një foto me të dashurën e tij në Instagram. Këtë gjë aktori e bëri...

Haradinaj: Nuk ka ekstradim të Babales pa kaluar të gjitha etapat ligjore

Aktualitet

Haradinaj: Nuk ka ekstradim të Babales pa kaluar të gjitha etapat ligjore

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është pyetur gjatë vizitës së tij në Tiranë për mundësinë e ekstradimit nga Kosova të Albert Veliut i njohur si Babalja, i cili shfaqet në...

Derbi Inter-Milan, sfidë mes SHBA dhe Kinës

Sport

Derbi Inter-Milan, sfidë mes SHBA dhe Kinës

“Derbi i Madonninës” mes Milanit dhe Interit, që do të luhet këtë të dielë, i tejkalon kufijtë sportivë. Tashmë kjo përballje konsiderohet edhe si sfida mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!