Një autobus i nisur nga Xhenova në Itali me destinacion final Dusseldorfin, është përplasur me një mur mbrojtës në autostradë…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar faktin se si zyrtarë dhe drejtues të Rilindjes japin dorëheqjen, por pasi kontaktohen…
Monika Kryemadhi gjatë një takimi me strukturat e LSI Pogradec deklaroi se kërkesat e studentëve reflektojnë gjendjen e vërtetë të…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike një foto që ka mbërritur në adresën e tij.  Aty duket një bisedë në rrjetin…
Pas të burgosurve në burgjet e Drenovës dhe Burrelit edhe të burgosurit e burgut të Reçit në Malësinë e Madhe…
Banorët e Shijakut, ata të ‘Katër Rrugëve’ dhe Xhafzotaj janë ngritur sot në protestë. Shkak është bërë infrastruktura e rënduar…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta vijon vizitën e tij në Itali, ku sot zhvilloi një tjetër takim me komunitetin arbëresh…
Nëse në rang vendi papunësia është 12.2%, për të rinjtë ajo ka arritur deri në nivelin prej 23.2% Mund të…
Protesta studentore e cila sot hyn në ditën e saj të 12-të, ka gjetur mbështetje të madhe edhe në radhët…
Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për anëtarët e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike. Partia më e madhe opozitare mblodhi…
E kishte ‘Benz-in’ plot me kokainë dhe me vete kishte edhe 100 mijë euro.  Një shqiptar është vënë në pranga mëngjesin…
Qyteti i Pejës ishte nikoqiri i pestë i takimeve ndërmjet dy qeverive shqiptare, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë. Pas Prizrenit,…

Lajmet e fundit

Zjarr në kopshtin e fëmijëve, mensa përfshihet nga flakët

Aktualitet

Zjarr në kopshtin e fëmijëve, mensa përfshihet nga flakët

Panik ne nje kopesh femijesh ne Lezhe. Zjarri qe perfshiu konviktin e shkollës “Kolin Gjoka” në Lezhë ka krijuar frikë dhe panik pasi në këto ambiente janë dhe fëmijët e...

Nxënësit e shkollës "At Gjon Karma" bojkotojnë mësimin

Aktualitet

Nxënësit e shkollës "At Gjon Karma" bojkotojnë mësimin

Nxënësit e Shkollës së Mesme "At Gjon Karma" në Gur të Zi në Shkodër sot kanë bojkotuar orën e parë të mësimit. Shkak për bojkotimin e mësimit është bërë mungesave e...

Zbulohet varri antik në Egjipt

Globi

Zbulohet varri antik në Egjipt

Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar një varr antik më shumë se 4,400-vjeçar në kompleksin e piramidave të Sakaras. Varri privat, rreth 10 metra i gjatë dhe 3 metra i lartë, mendohet se...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!