Togat e zeza vendosën masën e sigurisë, “detyrim paraqitjeje” për Fabiol Alushin, pasi nuk kishte prova të mjaftueshme që e…
Banorët e Bregut të Lumit protestojnë për mungesën e dëmshpërblimeve nga ndërtimi i Bulevardit të Ri. Deputetët e PD në…
Për pak minuta një pjesë e mirë e komenteve që qytetarët kanë lënë në profilin e kryebashkiakut të Tiranës Erion…
Ditët e ftohta dhe shiu do të vazhdojnë edhe gjatë pasdites së sotme dhe ditës së nesërme. Sipas parashikimit të…
Largimin e mjekut Luan Brahusha nga spitali i Shkodres, deputetja e PD, e konsideron nje lajm te hidhur jo vetem…
Publikohet ‘lista e zezë’ e personave më të kërkuar për qarkun e Lezhës. Policia e Shtetit ka bërë të njohur…
14:32, 16/12/2018 Deputeti i PD-së, Luçiano Boçi ka publikuar propozimin e grupit parlamentar të Partisë Demokratike për arsimin gjatë formulimit…
Qatar Petroleum (QP) po kërkon të investojë të paktën 20 miliardë dollarë në Shtetet e Bashkuara gjatë viteve të ardhshme.…
Mund të konsumoni çokollatë të zezë pa u ndjerë në faj madje edhe përditë pasi ajo ka komponime që ofrojnë…
Konsumi për frymë i shqiptarëve në raport me europianët është rritur lehtë, tregojnë të dhënat më të fundit të Eurostat,…
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta vizitoi sot qytetin e Çorovodës ku u mikëprit nga Kryetari i Bashkisë së Skraparit, Nesim…
Një nga kërkesat e studentëve që sot vijojnë në ditën e 12-të të protestës së tyre është dhe gjendja e…

Lajmet e fundit

Zjarr në kopshtin e fëmijëve, mensa përfshihet nga flakët

Aktualitet

Zjarr në kopshtin e fëmijëve, mensa përfshihet nga flakët

Panik ne nje kopesh femijesh ne Lezhe. Zjarri qe perfshiu konviktin e shkollës “Kolin Gjoka” në Lezhë ka krijuar frikë dhe panik pasi në këto ambiente janë dhe fëmijët e...

Nxënësit e shkollës "At Gjon Karma" bojkotojnë mësimin

Aktualitet

Nxënësit e shkollës "At Gjon Karma" bojkotojnë mësimin

Nxënësit e Shkollës së Mesme "At Gjon Karma" në Gur të Zi në Shkodër sot kanë bojkotuar orën e parë të mësimit. Shkak për bojkotimin e mësimit është bërë mungesave e...

Zbulohet varri antik në Egjipt

Globi

Zbulohet varri antik në Egjipt

Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar një varr antik më shumë se 4,400-vjeçar në kompleksin e piramidave të Sakaras. Varri privat, rreth 10 metra i gjatë dhe 3 metra i lartë, mendohet se...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!