Protesta e studentëve ka vënë në lëvizje edhe Policinë e Shtetit. Pranë ambienteve të kryeministrisë është vënë  re një prezencë…
Kolegji i Posacëm i Apelimit vendos të shkarkojë nga detyra kreu e gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja. Vendimi u mor pak…
Studentët vijojnë protestat për plotësimin e 8 kërkesave të tyre. Ata vazhdojnë t'i qëndrojnë vendimit të tyre për të mos…
Studentët e universiteteve publike në vend kanë paralajmëruar sot një protestë masive përpara Kryeministrisë. Ashtu sikur edhe dje, ata i…
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK), ka konfirmuar në detyrë prokurorin në Prokurorinë e Përgjithshme, Arben Kraja. Seanca dëgjimore e…
Ka nisur protesta tek Fakulteti Ekonimik në Tiranë. Të rinjtë pasi i kanë venë drynin fakultetit kanë dalë dhe kanë…
Studentët e ekonomikut i kanë vënë drynin derës së Fakultetit Ekonomik në shenjë proteste, ndërsa auditorët janë bojkotuar nga të…
Universiteti i Mjekësisë në Tiranë ka marrë një vendim lidhur me kërkesat e studentëve protestues, duke nisur nga përgjysmimi i…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, nëpërmjet një statusi në faqen zyrtare në “Facebook”, ka kujtuar rezultatin historik ndaj Republikës Federate…
Shqiptarët janë më të pakënaqurit në Europë me arsimin dhe janë njerëzit më të ardhura të ulëta të cilët e…
Panik ne nje kopesh femijesh ne Lezhe. Zjarri qe perfshiu konviktin e shkollës “Kolin Gjoka” në Lezhë ka krijuar frikë…
Partia Demokratike, ka nxjerrë mbrëmjen e sotme listën përfundimtare të anëtarëve të Këshillit Kombëtar, pas zgjedhjeve të zhvilluara një ditë…

Lajmet e fundit

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Globi

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Tunizia ka festuar sot 8-vjetorin e një revolucioni që frymëzoi të tjerët në të gjithë rajonin dhe u bë i njohur si ”Pranvera Arabe”. Më 17 dhjetor 2010, shitësi i rrugës...

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Politikë

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka reaguar në rrjetin social ‘Facebook’, me anë të një postimi në lidhje me protestën e studentëve që po zhvillohet aktualisht përpara Kryeministrisë. “Frika të ka...

Euro zbret afër 123 lekë, në minimumin e dekadës, a po ndikon pastrimi i parave?!

Aktualitet

Euro zbret afër 123 lekë, në minimumin e dekadës, a po ndikon pastrimi i parave?!

Monedha e përbashkët europiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt monedhës vendase. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer sot me 123.19 lekë, rreth 0.22...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!