Biznesi i lojërave të fatit pritet të marrë një goditje pas vendimit të qeverisë që do t’i largojë kazinotë dhe…
Propozimi për vendosjen e akcizës për zhavorrin bituminoz në 2 lekë për kilogramë (2,000 lekë për tonë), lëndë e cila…
Numri i njerëzve që pësojnë efekte anësore dhe komplikime të shkaktuara nga barnat dhe ilaçet është tronditës. Sipas të dhënave…
Në Shqipëri, rastet e pacientëve që vuajnë nga reumatizma janë në rritje duke prekur edhe moshat nën 30-vjeç. Shkak është…
Këngëtari i ndjerë Ergi Dini do të festonte ditën e sotme ditëlindjen e tij të 24-të. Që prej dy vjetësh…
Përmes një njoftimi për mediat OSHEE ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme në Tiranaë do të ketë…
Orët e para të ditës do të jenë me kthjellime e vranësira të shpeshta në të gjithë territorin e vendit.…
Prokuroria i Krimeve të Rënda, Gentian Osmani, jo vetëm që tregoi “vlerat” e tij në shërbim të pushtetit, por ka…
Prej një javë emisionit “E diela Shqiptare” i është shtuar rubrika “BE Coffee” me aktorët e humorit Bes Kallaku, Erion…
Këtë fundjave, kreu i Shtetit, Ilir Meta ka zgjedhur veriun Shqipërisë. Ditën e sotme ka qenë në Tropojë, ku ka…
Një tragjedi raportohet të ketë ndodhur në Gjermani nga rrëzimi i aeroplanit në turmë. Si pasojë e këtij aksidenti, mësohet…
Tirana, Korça dhe Elbasani mbeten qytetet me ndotjen më të madhe të ajrit. Por ndryshe nga dy qytetet e tjera,…

Lajmet e fundit

Maqedonia, Gjermania u bën thirrje sërish deputetëve: Mos u dorëzoni!

Bota Shqiptare

Maqedonia, Gjermania u bën thirrje sërish deputetëve: Mos u dorëzoni!

Ministri gjerman për politikë të jashtme, Michael Roth ka dërguar porosi mbështetëse për Maqedoninë, në një periudhë kritike për vendin. Përmes profilit të tij zyrtar në Tëitter, Roth kërkon që të...

Europiani U-21/ Estonia "kockë" e fortë vetëm për kombëtaren kuqezi

Sport

Europiani U-21/ Estonia "kockë" e fortë vetëm për kombëtaren kuqezi

Kombëtarja shqiptare U-21 e drejtuar nga Alban Bushi nuk ka shkuar më shumë se një barazim 2-2 në transfertën e Estonisë. Edhe pse kuqezinjtë ishin futur në fushë pa asnjë objektiv...

Super sfida Francë-Gjermani, dalin formacionet zyrtare

Sport

Super sfida Francë-Gjermani, dalin formacionet zyrtare

Franca dhe Gjermania sonte do ta zhvillojnë derbin në Ligën A të Kombeve te grupit 1 Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Francës dhe Gjermanisë . Gjermania në këtë ndeshje hynë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!