Banka e Shqipërisë ka angazhuar burimet e saj në zhvillime, të cilat synojnë krijimin e parakushteve të nevojshme për kanalizimin…
Teksa prej 10 ditësh studentët e gjithë universiteteve të Shqipërisë janë duke protestuar masivisht për plotësimin e 8 kërkesave. Nga ana…
Kolegji i Posaçëm i Apelimit shtyu për në datën 17 dhjetor marrjen e vendimit për ankimimin e Komisionerit Publik që…
Protesta e studentëve shqiptarë ka qenë në qendër të raportimeve nga radio publike gjermane, DeutschlandFunk. Ata kanë intervistuar drejtuesin e…
ALUIZNI publikon listën emërore- Kush janë 1144 pronarët që përfitojnë nga fondi 802 milion lekë! Këshilli i Ministrave ka miratuar…
Raportet e ndryshme nga institucione vendase apo ndërkombëtare flasin për nivel të lartë korrupsioni dhe inefiçencë të institucioneve në luftën…
Në Ditën Ndërkombëtare të Konkurrencës, biznesi shqiptar kërkon më shumë ndërhyrje nga ana e institucioneve të pavarura, të cilët duhet…
Studentët, të ndodhur në shesh në vijim të protestës për pranimin e kërkesave të tyre, kanë reaguar edhe për krijimin…
Në Yrshek është vetëhedhur nga kati i tretë i një shkolle të mesme, nxënësja M. B., 18 vjeçe e cila…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar ngritjen e ushtrisë së Kosovës. Mesazhi i Berishës: Të dashur miq, sot parlamenti i Republikës…
Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni ka reaguar ditën e sotme lidhur me takim e një dite me parë,…
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka kërkuar që Policia e Shtetit të heqë postblloqet nga rruga, si dhe të heqë…

Lajmet e fundit

Nxënësit e shkollës "At Gjon Karma" bojkotojnë mësimin

Aktualitet

Nxënësit e shkollës "At Gjon Karma" bojkotojnë mësimin

Nxënësit e Shkollës së Mesme "At Gjon Karma" në Gur të Zi në Shkodër sot kanë bojkotuar orën e parë të mësimit. Shkak për bojkotimin e mësimit është bërë mungesave e...

Zbulohet varri antik në Egjipt

Globi

Zbulohet varri antik në Egjipt

Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar një varr antik më shumë se 4,400-vjeçar në kompleksin e piramidave të Sakaras. Varri privat, rreth 10 metra i gjatë dhe 3 metra i lartë, mendohet se...

U dënua me burg për korrupsion, por mori pafajësinë

Aktualitet

U dënua me burg për korrupsion, por mori pafajësinë

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Artur Zoto ka vendosur mos t’ia lërë harresës arrestimin dhe mbajtjen në paraburgim më tepër se një vit.   Përmes një padie civile, ish zyrtari i larte...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!