Sot pasdite nuk priten reshje. Ndërsa nesër (e mërkurë, dt.11), priten reshje të dobëta lokale, kryesisht në jug të vendit…
Tentativat për vetëvrasje në Shqipëri janë kthyer në një fenomen shqetësues. Para pak ditësh një vajzë tentoi t’i japë fund…
Një i ri është gjetur i varur këtë të hënë, në një pemë pranë banesës së tij në fshatin Dardhas…
Familja Murataj ka përcjellë sot për në banesën e fundit dy kushërinjtë Fisnik dhe Agustin të cilët humbën jetën gjatë…
Prej datës 5 prill ka nisur zyrtarisht procesi i Vetting-ut në polici. 11 mijë efektivët të Policisë së Shtetit dhe…
Tatimet kanë publikuar një material informues për biznesin lidhur me mbajtjen e regjistrave kontabile për qëllime tatimore. Personat e tatueshëm,…
Një 49-vjeçar është vënë në pranga këtë të martë, pasi ushtronte dhunë ndaj bashkëshortes në prani të fëmijëve. “Këtë të…
Ka dështuar për të dytin vit koncesioni i laboratorit spitalor. Sipas burimve për Tirana Today nga QSUT-ja theksojnë se prej…
Reforma në Drejtësi duhet të jetë e drejtë dhe e pamëshirshme ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve të korruptuar apo të paaftë.…
Kroacia nuk do ta ekstradojë në Serbi shtetasin shqiptar Ballist Morina. Ministria kroate e drejtësisë ka konfirmuar për Radion Evropa…
Një problem me internetin ka bërë që të blloket puna për rreth katër orë në Qendrën kombëtare të biznesit. Puna…
Gjykata e Durrësit ka pezulluar nga detyra kreun e Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit-së, Artur Çela, ndaj të cilit prokuroria…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Sport

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Skocia e ka mbyllur 2-0 përballjen në Loro Boriçi përballë Shqipërisë. Në minutën e 45’ ishte Fletcher ai i cili mposhti nga pika e bardhë e penalltisë portierin.

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Sport

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Përfaqësuesja kosovare e futbollit dominoi totalisht në transfertën e mbyllur 0-5 në Valeta kundër Maltës, në një ndeshje që i dha 3 pikë të rëndësishme në Ligën e Kombeve. Përballja në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!