Plakja është një proces natyral të cilin njeriu nuk e eviton dot. Megjithatë, njeriu dhe zgjedhjet e tij mund të…
Shkarkim ose rikonfirmim në detyrë, ky do të jetë vendimi që do të marrë ditën e sotme Komisioni i Pavarur…
Të rinjtë po bëhen gjithnjë e më budallenj. Koeficientet e inteligjencës kanë filluar të bien me nga shtatë pikë për…
A e dinit që kërkesat e organizmit për vlera ushqimore ndryshojnë gjatë verës? Nxehtësia, djersitja dhe ajri i thatë plus…
Këshilli i Lartë i Drejtësisë do të hetojë procedurat e ndjekura nga Gjykata e Kukësit, në lidhje me caktimin e…
‘Thonë që shqiptarët, ata me pistoleta dhe që drejtojnë rrjetet e trafikut të vajzave, janë njerëz që nuk falin’. Kështu…
Departamenti Antikorrupsion ne PD, ka reaguar sa i përket dhënies se miliardave për inceneratoret një personi të cilit tashmë po…
Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali, me pasojë vdekjen e një vajze të re shqiptare. Siç shkruajnë mediat…
 Komisioni Europian ka vënë re një rritje të investimeve turke në Rajon, por sidomos kjo është e dukshme në Shqipëri,…
Deficiti i llogarisë korente, i cili mat transaksionet ndërkombëtare të një vendi me pjesën tjetër të botës, pra mat hyrje-daljet…
Jo vetëm në ‘Rrugën e Kombit’, por edhe në autostradën Tiranë-Durrës do të kalohet me taksë, kështu e ka menduar…
Për filozofin gjerman, Frederic Niche, ajo që nuk të vret, të bën më të fortë! Kjo shprehje e gjen veten…

Lajmet e fundit

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Kulturë

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Megjithëse George Orwell ka shkruar vetëm gjashtë romane, vepra e tij i ka dhënë një vend të merituar në majë të listave të shkrimtarëve më të mirë. Ndikimi i tij...

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Kulturë

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Në përkujtim të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Muzeu Historik Kombëtar do të organizojë një tryezë shkencore dhe do të hapë ekspozitën me titull “Rrugëtim – Ismail Qemali ndër...

George Clooney drejt divorcit? Bashkëshortja e tij ka marrë fëmijët dhe është larguar

Show-biz

George Clooney drejt divorcit? Bashkëshortja e tij ka marrë fëmijët dhe është larguar

Martesa e tyre katërvjeçare konsiderohet të jetë një nga më të qëndrushmet në showbiz. Por dje, raportet e bujshme pohuan se George dhe Amal Clooney janë në shkëmbinj. Martesa e tyre...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!