Presidenti i Republikës,  Ilir Meta vlerësoi sot në një ceremoni solemne të zhvilluar në Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve, ku ishin…
Pas zyrtarizmit të gjuhës shqipe në Maqedoni, Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i ka dërguar një mesazh urimi kryetarit të…
Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke publikuar në faqen e tij në rrjetet sociale, një video…
Shqipëria është një prej 5 vendeve më duhanpirëse në botë me 40% të popullsisë së rritur, që e konsumon, ndërkohë…
jë nënë e re shqiptare është arrestuar nga policia greke pasi u kap me një sasi prej 35 kilogramë hashash…
Më shumë punë, më shumë rezultate në shkolla: OECD i jep nota të mira Gjermanisë për integrimin e të huajve.…
Detaje pas ngjarjes se rende ne Fushe-Kruje, ku një 23-vjeçar i dha fund jetës, duke u vetëhelmuar me fostoksinë. Gjon…
Në tregun valutor vendas, monedha europiane nuk ndal rënien. Sot blihet me 123.60 lekë dhe shitet me 124.50 lekë. Në…
Në lidhje me situatën e akseve në Shqipëri reagon sërish Autoriteti Rrugor. Raportohet se në të tria rajonet nuk ka…
Në shumë raste, dhimbjet e kokës rrëfejnë mesazhe të fshehura të organizmit. Ato mund të paralajmërojnë edhe praninë e një…
Disa ditë pas vrasjes së shqiptarit Albert Bako, shqiptari i akuzuar për vrasjen e tij në qeli ka dalë para…
Sipas një studimi ndërkombëtar të bazuar në imazhet ajrore dhe satelitore shkrirja e përshpejtuar e akullit ka çuar në një…

Lajmet e fundit

Pak ditë para Vetingut/ Donika Prela “pushon” hetimet për Agron  Xhafajn

Aktualitet

Pak ditë para Vetingut/ Donika Prela “pushon” hetimet për Agron Xhafajn

Prokuroria për Krime të Rënda ka vendosur të pezullojë hetimet për përfshirjen në narko-trafik të Agron (Geron) Xhafaj, vëllait të ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, pak ditë para se drejtuesja...

Tsipras kërkon miratimin e marrëveshjes së Prespës, e depoziton në parlament

Globi

Tsipras kërkon miratimin e marrëveshjes së Prespës, e depoziton në parlament

Zhvillimet politike në Greqi ndodhen në pikën më kulmore të tyre, pasi marrëveshja e Prespës është çuar në parlamentin grek mesditën e së shtunës për t’iu nënshtruar proceseve përkatëse deri...

Paloka: Rama njeh vetëm gjuhën e forcës, largimi i tij akt patriotik për çdo shqiptar

Politikë

Paloka: Rama njeh vetëm gjuhën e forcës, largimi i tij akt patriotik për çdo shqiptar

Partia Demokratike përmbylli sot zgjedhjet brenda partisë dhe Kryesia e re pritet të hartojë dhe miratojë strategjinë për protestat e opozitës. Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, i ftuar në Ora News...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!