Sot në qytetin e Tiranës disa zona nuk do të kenë drita Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë…
Në Gjykatën Admistrative te Tiranes do të zhvillohet ditën e sotme seanca gjyqësore e banoreve të 5 fshatrave në periferi…
Ngadalësimi i eksporteve gjatë muajit qershor, që u faktua një ditë më parë edhe nga Instituti i Statistikave, ka ardhur…
Në një ceremoni solemne të zhvilluar në Pallatin e Brigadave, Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi me “Dekoratën e Flamurit…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ditën e sotme përmes një statusi në profilin e tij në Facebook, ku ka bërë…
Askush nuk është perfekt dhe askush nuk i ka sjelljet oerfekte gjithashtu. Por duke i bërë të ditura defektet e…
Një mjet është djeguar pjesërisht në Lagjen ‘Qemal Stafa’ të qytetit të Elbasanit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:20 të…
Një 31 shqiptar është arrestuar nga policia italiane në Arezo pasi i është gjetur armë dhe lëndë narkotike. Në operacionin…
Problemet me fytin, lëkurën, dhëmbët apo gjumin janë shqetësime të shpeshta por që mund të lehtësohen me disa metoda natyrale.Më…
Një organizatë shqiptaro-rumune e cila merrej me aktivitete kriminale, kryesisht me shfrytëzimin e vajzave për prostitucion është goditur nga policia…

Lajmet e fundit

Taksa në Rrugën e Kombit, qeveria nuk përcakton përjashtime për invalidët në Kukës

Aktualitet

Taksa në Rrugën e Kombit, qeveria nuk përcakton përjashtime për invalidët në Kukës

Paketa lehtësuese për lëvizjen në Rrugën e Kombit e bërë publike nga Qeveria më 22 qershor nuk parashikon asgjë në lidhje me invalidët. Neni 16 i statusit të Invalidit, e përjashton...

Mbërrin i nxehti afrikan në Shqipëri, ja kur do ulen temperaturat

Aktualitet

Mbërrin i nxehti afrikan në Shqipëri, ja kur do ulen temperaturat

Shqipëria do të përfshihet nga vala e të nxehtit. Sipas METEOALB, kjo fundjavë pritet të jetë përvëluese. Shqipëria do mbetet në periferi të valës së të nxehtit Afrikan, e cila gjatë...

Ku shkojnë mineralet shqiptare?

Aktualitet

Ku shkojnë mineralet shqiptare?

Gjatë vitit 2018 eksportet drejt Spanjës nga Shqipëria kanë pësuar një dyfishim të vlerave për gjashtëmujorin e parë. Po ta krahasojmë me periudhën Janar-Qershor të vitit të kaluar duket qartë se...